2018-09-23T18:15:13Z 2018-09-23T18:15:13Z

Zor Günde Acil Para Bulmak

Zor Günde Acil Para Bulmak

Borç para nereden bulabilirim diye yapılan acil para aramaları sonucunda acil borç para bulmanın ne kadar zor olduğunu, borç para veriyorum ya da para ihtiyacınız karşılanır diyen herkese de güvenilemeyeceğini sizlere anlatmak istiyoruz.

Acil paraya ihtiyacı olanlar ilk olarak internet üzerinden zor durumda acil para bulma yöntemleri aramaya başlarlar.  Buldukları internet siteleri üzerinde bir sürü fikir ve bir sürü nakit para verilir diyen lafta iyi niyetli insanlarla karşılaşırlar. Bu insanların da genellikle hepsi dolandırıcı çıkmaktadır. Ama insanlara gerçekten acil nakit lazım olunca ve hele bir de 1 saat içinde para bulmak gibi çok zor derde düşmüşlerse, istemeden de olsa tefeci nerede bulunur diye düşünüyor.

Bu sürece girdiğinizde ve aklınıza tefeci nasıl bulunur sorusu geldiğinde, öncelikle gerekli olan acil para miktarı için atacağınız bütün adımları düşündüğünüzden emin olmasınız. Mesela sigortalı bir işiniz varsa öncelikle çalıştığınız bu şirketten avans istemelisiniz. Çalıştığınız firma maddi yardıma ihtiyacım var cümlenizle birlikte kasasındaki paranın durumuna göre ihtiyacınız olan acil para yardımı için size avans verebilir. Eğer çalışmıyorsanız ya da çalıştığınız firmanın durumu çokta iyi değilse avans alamayacağınız demektir. Artık faizsiz para nerden bulabilirim şeklinde sorular zihninizi yoracaktır. Size faizsiz borç para verecek kişiler sadece sizin yakın çevrenizdir. Belki daha önce önemsemediğiniz çevrenizdeki o insanlar, sizi bu zor zamanınızdan kurtarabilirler. Faizsiz borç para alabileceğiniz çevrenizin de durumunun iyi olması şansınızla doğru orantılıdır. Şansınız yaver giderse çevreniz sayesinde acil nakit nasıl bulabilirim diye kara kara düşünmek zorunda kalmazsınız.

Ülke olarak zor günler geçirdiğimiz bu zamanda çevrenizdeki insanların da durumunun iyi olmaması çok normal bir durumdur. Doların yükselmesiyle birlikte borçlu olan insanların durumu çok daha kötü bir hale gelmesi çok normaldir. Bu nedenlerden dolayı çevrenizden acil para bulamamanız, çok sıkıştım para lazım deseniz bile mümkün olmayabilir. Faizsiz borç para bulma çevreniz dışında neredeyse imkansız olduğu için maalesef faiz ödemeye razı olmanız gerekiyor.

Faiz ödemeye razı olmaktan bahsettik ama ufak bir şansınız daha var. Devletten para yardımı talep etmek isterseniz 144 numaralı ücretiz çağrı merkezini arayarak şansınızı deneyebilirsiniz. Devlet acil para ihtiyacı olan vatandaşlarına geri ödemesiz para yardımı yapabiliyor. Ayrıca borç para veren hayırseverler pek olmasa da borç para veren vakıflar da mevcut.

Zor durumda kalanlar için acil para desteği veren yasal kuruluşlar bankalardır. Yalnız bu zamanlar kredi çekmek için en kötü zamanlardır. Çünkü ortalama bir ihtiyaç kredisi şu an %2,45 oranlarında. Yani 10 bin TL kredi çekmek isterseniz 36 ayda 16 bin 300 TL, 100 bin TL için yine 36 ayda 163 bin 400 TL ödemek zorunda kalıyorsunuz. Bu faiz oranını kabullenmek durumunda kalırsanız 1 saat içinde para bulmak gibi zor bir durumu ortadan kaldırmış olursunuz. Tabi sadece kabullenmeniz yetmiyor. Banka sizin bu kredi ödemesini yapabileceğinizden emin olmak zorundadır. Kredi notunuz, çalışma ve gelir durumunuz kredi almanızdaki önemli etkenlerdendir. Bu şartları karşılıyorsanız hemen acil para alabilirsiniz. Gelir belgesinde sıkıntı yaşarsanız gelir belgesiz kredi veren bankalar da bulabilirsiniz.

Faiz ödemeyi göze aldıysanız aman hiç bir banka size kredi vermediyse yine aklınıza tefeci gelmemeli ve tefeci nasıl bulurum diye aramaya da başlamamalısınız. Ayrıca borç para verenlerin telefon numaraları şeklinde yapacağınız aramalar da sizi tefecilerin kucağına yöneltecektir. Ne kadar zor durumda olunursa olunsun tefecilerle iletişime geçmek, tefeciden borç para istemek, tefecilerden senetle borç para almak sizi daha kötü durumlara düşürebilir. Tefecilerin hiç biri kendi gerçek ismini kullanmamaktadır. Tefeci mustafa, tefeci erol şeklinde tanınan bu şahıslar çok tehlikelilerdir. Günümüzde, hatta bu aylarda bankalar resmi tefeciler gibi görünse de onlardan çok daha mantıklıdırlar. Bankalar eviniz ya da arabanız gibi el konulabilen tüm mallarınıza acil para aldığınız için el koyabilir ama tefeciler size ve yakınlarınıza acil para aldığınız için zarar verebilir. Tefecilerden olabildiğince kaçınılmalıdır. Tefeci hüseyin, tefeci mahmut veya tefeci mustafa iletişim kurduğunda hayır demekten vazgeçmemelisiniz. Unutmamalısınız ki senetle para veriyorum diyen tefeciler sizi çok daha içinden çıkılmaz bir hale getirebilirler.

Eğer tanıdığınız ya da müşterisi olduğunuz bir kuyumcu var ise ve o kuyumcu da senetle borç veren kuyumcular arasında ise senet karşılığı borç para alabilirsiniz. Çoğu kuyumcu bu şekilde çalışmasa da aralarında bu şekilde çalışanları da mevcuttur. Senetle verilen borç paraların bir çoğu aslında tefeciliğe girmektedir ve yasal da değildir. Ama bahsi geçen kuyumcu tanıdığınız ise tefeciler kadar sorun olmayacaktır.

Acil Para Senetle

Senetle para bulmak, acil para bulmak kadar zordur. Acil para bulmak için aklınıza ilk olarak senet gelmemelidir. İlk olarak yakın çevrenizden acil borç para istemeniz daha kolay bir

Acil Para 2018

Acil para yardımı arıyorum diyen herkesin çok zor şartlar altında kaldığından emin olabilirsiniz. Çünkü acil para bulmak gerçekten çok meşakatli bir süreçtir. Acil para aramaya ilk olarak yakın

Sivas Senetle Para Verenler

Sivas’ta oturanlar için acil para yardımı arıyorum demek gerçekten çok zordur. Çünkü acil para yardımı yapanlar ya da borç para veren hayırseverler genellikle sayılı büyük şehirlerde çoğunluktadır. Sivasta para
7 Yorum

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Acil Para Hakkında

Bu site acil para ve acil nakit ihtiyacı olan herkese, nerelerden para bulabileceğini anlatan, fikir veren, yönlendiren, asla ve asla tefecileri önermeyen bir web sitesidir. Bu site kimseye kredi, borç veremez. Sadece nerelere başvurabileceğini söyler. Bu sitedeki yorumların sorumluluğu yorum bırakan kullanıcılara aittir, site yorumlardan ve yorumlardan kaynaklanan kayıp ya da zararlardan sorumlu değildir. Bu sitenin yorum yapan kişilerle herhangi bir bağlantısı yoktur. Eğer bir yorumun içinde mail ya da telefon numarası var ise kimsenin mağdur olmaması için bilgi paylaşılmamaktadır.

Acil Nakit Hakkında

Acil para ihtiyaçlarınız için asla tefecileri seçmeyiniz. En güvenli yol olan bankalar ve finans şirketleri ile görüşmeniz sizin için daha iyi olacaktır. Bu sitenin hiç bir banka ve finans şirketi ile bağlantısı yoktur. Acilpara.org kesinlikle tefecileri önermez. Sitede yapılan yorumlardan oluşacak zararlardan site sorumlu değildir. Bu sitede kullanıcılara acil nakit, acil para, acil borç para, senetle borç para ya da herhangi bir şekilde para verilmemektedir. Acilpara.org sitesi acil para arayanlara sadece tavsiyelerde bulunmaktadır.