2018-05-11T17:07:14Z 2018-01-29T16:16:12Z

Faturalı Hat İle Acil Para Bulma

Faturalı Hat İle Acil Para Bulma

Acil para arayışındaysanız ve acil nakit para bulmanın ne kadar zor olduğu gerçeğiyle karşılaşmışsınızdır. Bu zor günlerinizde yanınızda duran insanlara çok dikkat edin. Onlar bugün para bulmam lazım dediğinizde, borç para nereden bulabilirim dediğinizde yardımcı olamasalar da sizinle beraber koşturan, sizin gerçek yakınlarınızdır. Onları asla kaybetmeyin.

Adınıza kredi çıkartılır“, “anında borç para veriyorum” ya da “senetle borç veriyorum” diyenlere asla ama asla güvenmeyin. Hele sizden ön ödeme isteyen insanlarla hiç muhatap bile olmayın. Zaten yeteri kadar acil para ihtiyacınız varken, cebinizde duran parayı da kaybetmeyin.

Devletin maddi durumu yetersiz vatandaşları için açmış olduğu 144 numaralı ücretsiz çağrı merkezini mutlaka aramayı denemelisiniz. Resmi olarak size yardım edebilen varken gayri resmi yerlerden sakın acil para talebinde bulunmayın.

Banka kredi vermiyor olabilir, kara listede olabilirsiniz. “Bugün para bulmam lazım” diye kara kara düşünüyorsanız sakın çareyi tefeciden borç para almak olarak görmeyin. Tefeciden senetle borç para aldığınızda ödeyemezseniz kendi hayatınızı ve çevrenizdekilerin hayatını sırf acil para için tehlikeye atmış olursunuz. Düşüncesi bile gerçekten kötü. Bu nedenle tefeciden borç para almayı aklınızın ucundan bile geçirmemelisiniz.

Bu aralar sık karşılaşılan bir acil para bulma yöntemi varmış. Eğer faturalı hat kullanıyorsanız ve en az altı aydır faturanızı zamanında ödüyorsanız bir gün içinde hatta belki de 1 saat içinde para bulmak gibi zor bir durumu atlatabilirsiniz. Faturalı hat sahipleri operatörlerinin kendi resmi bayilerine gidip istedikleri akıllı telefonları alabiliyor, ödemesini de faturalarına yansıtabiliyorlar. Bu şekilde telefon satışı yapan bayiler sattıkları telefonu para ödeyerek sizden satın alabiliyorlarmış. Yani siz bir akıllı telefon alıp, ücretini taksitli bir şekilde faturanıza yansıtıyorsunuz ve bayiye akıllı telefonu satıp karşılığında acil para alıyorsunuz. Aldığınız acil para miktarını da taksit taksit telefon faturanızla birlikte ödemiş oluyorsunuz. “Faturalı hat sahiplerine kredi veriyoruz” diyenlerin yaptıkları işlem aslında buymuş. Banka kredisi gibi değil aslında ama bankaların kredi verirken eklediği dosya masrafı gibi ekstra ücretleri de kapsadığından dolayı kullananların sayısı ciddi miktardaymış. Faturalı hat üzerinden kredi denilmesi bu yüzdenmiş. Hem acil elden para bulmuş oluyorsunuz, hem banka kredi vermiyor acil para lazım diye düşünmüyorsunuz, hem de senetsiz acil para bulmuş oluyorsunuz.

Tüm telefon bayileri bu şekilde çalışıyor mu bilinmez. Operatörlerin böyle bir ticarete göz yumduklarını, onayladıklarını da pek düşünmüyoruz açıkçası. Muhtemelen bu ticareti yapan bayi sahipleri, bu acil para bulma yönetimini operatöre bildirmeden yapıyorlardır. Sonuç olarak operatör de bu işlemden zarar görmüyor, acil para ihtiyacı olan, çok sıkıştım para lazım diyen müşterisi de zarar görmüyor, bayi de zarar görmüyor hatta üstüne telefon sahibi oluyor.

Siz de para lazım ne yapmalıyım diye düşünüyorsanız ve en az altı aydır faturalı hat kullanıyorsanız bu seçeneği deneyebilirsiniz. Senetle borç para veren kuyumcular bulmaktansa, tefeciden acil para alırım demektense bu çok daha mantıklı bir seçenek gibi gözüküyor.

Devletten Acil Para Desteği Nasıl Alınır?

Ödeyemeyecek kadar borcunuz ve acil para ihtiyacınız var ise, acil para bulmanın ne kadar zor olduğunu anlamışsınızdır. İlk önce yakınlarınızın kapısını çalarak acil para lazım demeniz belki de tüm

Senetle Para Veren Kuyumcular

Kuyumcuları yıllarca altın ve gümüş satan yerler olarak biliyorsanız ve maddi yardıma ihtiyacım var diyorsanız size iyi bir haberimiz var. Acil nakit ihtiyacınız var ise senetle para veren kuyumcular

Nakit Para Nasıl Bulunur?

Acil nakit para kolay kolay bulunamayan zor bir süreçtir. Nakit para nasıl bulurum diye düşünüyorsanız aslında çok fazla da seçenek bulunmuyor. Aşağıda bazı seçenekleri sizler için derlemeye çalıştık.
20 Yorum

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Acil Para Hakkında

Bu site acil para ve acil nakit ihtiyacı olan herkese, nerelerden para bulabileceğini anlatan, fikir veren, yönlendiren, asla ve asla tefecileri önermeyen bir web sitesidir. Bu site kimseye kredi, borç veremez. Sadece nerelere başvurabileceğini söyler. Bu sitedeki yorumların sorumluluğu yorum bırakan kullanıcılara aittir, site yorumlardan ve yorumlardan kaynaklanan kayıp ya da zararlardan sorumlu değildir. Bu sitenin yorum yapan kişilerle herhangi bir bağlantısı yoktur. Eğer bir yorumun içinde mail ya da telefon numarası var ise kimsenin mağdur olmaması için bilgi paylaşılmamaktadır.

Acil Nakit Hakkında

Acil para ihtiyaçlarınız için asla tefecileri seçmeyiniz. En güvenli yol olan bankalar ve finans şirketleri ile görüşmeniz sizin için daha iyi olacaktır. Bu sitenin hiç bir banka ve finans şirketi ile bağlantısı yoktur. Acilpara.org kesinlikle tefecileri önermez. Sitede yapılan yorumlardan oluşacak zararlardan site sorumlu değildir. Bu sitede kullanıcılara acil nakit, acil para, acil borç para, senetle borç para ya da herhangi bir şekilde para verilmemektedir. Acilpara.org sitesi acil para arayanlara sadece tavsiyelerde bulunmaktadır.