2018-03-23T09:45:02Z 2015-08-08T23:35:52Z

Senet Nasıl Bozdurulur?

Senet Nasıl Bozdurulur?

Borcunuz karşılığında ya da acil para ihtiyacınız doğrultusunda elinizde senet geçmiş olabilir. Bu senedi bozdurmak istiyorsanız, senet nasıl bozdurulur diye düşünüyorsanız muhtemelen senet kıran varmı, senet kırdırma oranları gibi konuları merak ediyorsunuzdur.

Senet bozdurmak için ilk başvuru yapmanız gereken yerler sizin de aklınıza geldiği gibi bankalardır. Gerek özel bankalar, gerekse devlet bankaları senet bozdurma konusunda herkese yardımcı olmaktadırlar. Senet kırdırma olarak bilinen senet bozdurma işlemini hangi bankaların yaptığını öğrenmek için bankaların şubelerine giderek müşteri hizmetlerinden öğrenebilirsiniz. Genelde Akbank senet kırdırma işlemi için çok kullanılan bir banka olarak bilinse de, Ziraat Bankası senet kırdırma işleminde sık kullanılmaktadır. Senet kıran bankalar sadece bu ikisi değildir, senet bozan bankalar çok daha fazla vardır. Eğer elinizdeki senedin henüz vadesi gelmemiş ise senet karşılığında bankalardan alacağınız para senede oranla daha düşük olacaktır. Acil para ihtiyacınız varsa elinizdeki senet bozdurma işlemini tabi ki deneyebilirsiniz ama acil para ihtiyacınız yoksa vadenin dolmasını beklemeniz daha iyi olacaktır. Her bankanın kendine has senet kırdırma oranları vardır. Bu senet kırdırma oranları sürekli değiştiği için sabit bir oran söz konusu değildir.

Acil para ihtiyacınız olduğunda ve senet kıran varmı diye araştırmaya yapmaya başladığınızda, finans şirketlerinin de senet bozdurma işlemi yaptığını görmüşsünüzdür. Finans şirketleri de, diğer bir adıyla faktoring firmaları da senet kıran firmalar dandır. Faktoring senet kırdırma işlemi için bulduğunuz finans şirketleri genelde senet kırdırma oranlarını bankalardan farklı tutarak işlem yaparlar. Bunun sonucunda finans şirketlerinden bozdurulan senetten daha az para alırsınız. Bu nedenle senet bozduran bankalar kullanmanız daha iyi olacaktır. Yalnız her banka da elinizdeki senedi bozmayabilir. Çünkü bankalar için senet bozmak için vadesinin gelmemiş olması çok önemlidir. Vadesi geçmiş olan senet bozdurma işlemleri için bir avukatla görüşerek hukuki süreç başlatmanız gerekir. Şahıslar da senet bozdurmak için yardımcı olmak isteyebilirler. Siz yine de bankalar haricinde şahıslara itibar etmemelisiniz. 

Tüm bu bankalar ve finans şirketleri haricinde düğün zamanları sık sık kullandığımız esnaflar olan kuyumcular da senet kıran firmalar arasındadır. Senet bozan kuyumcular da aynı finans şirketleri gibi senedin değerini düşürerek işlem yapacaklardır. Senet karşılığında para veren kuyumcular bazen senet karşılığında altın da verebilmektedir. Acil para ihtiyacı olan kişiler bu kuyumcuları senetle para veren kuyumcular olarak görüp senetle borç para da isteyebilirler. Bu nedenle kuyumcular senet işlemlerini alenen yapmamaktadırlar ve senet ile acil para taleplerinden bıkmış durumdadırlar. Maddi yardıma ihtiyacım var diyerek kuyumcuya giren vatandaşlar yüksek oranla bu kuyumculardan aradığını bulamamaktadır.

Acil Para Lazım Kredi Çekemiyorum

Acil para lazım diyorsanız ve çok ciddi maddi sıkıntılar yaşıyorsanız aşağıdaki yöntemler belki size yardımcı olabilir. Asgari Ücretle Çalışıyorum Nasıl Acil Para Bulabilirim? Eğer sigortalı çalıştığınız bir şirket

Acil Para Lazım İzmir

İzmir’de yaşıyor ve acil para lazım diyorsanız bu yazı size yardımcı olabilir. Parasal yönden zor günler geçiriyor olabilirsiniz. Acil para için internet sitelerinde bir çok yazı okumuş olabilirsiniz. Gezdiğiniz

Zor Günde Acil Para Bulmak

Borç para nereden bulabilirim diye yapılan acil para aramaları sonucunda acil borç para bulmanın ne kadar zor olduğunu, borç para veriyorum ya da para ihtiyacınız karşılanır diyen herkese de güvenilemeyeceğini
98 Yorum

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Acil Para Hakkında

Bu site acil para ve acil nakit ihtiyacı olan herkese, nerelerden para bulabileceğini anlatan, fikir veren, yönlendiren, asla ve asla tefecileri önermeyen bir web sitesidir. Bu site kimseye kredi, borç veremez. Sadece nerelere başvurabileceğini söyler. Bu sitedeki yorumların sorumluluğu yorum bırakan kullanıcılara aittir, site yorumlardan ve yorumlardan kaynaklanan kayıp ya da zararlardan sorumlu değildir. Bu sitenin yorum yapan kişilerle herhangi bir bağlantısı yoktur. Eğer bir yorumun içinde mail ya da telefon numarası var ise kimsenin mağdur olmaması için bilgi paylaşılmamaktadır.

Acil Nakit Hakkında

Acil para ihtiyaçlarınız için asla tefecileri seçmeyiniz. En güvenli yol olan bankalar ve finans şirketleri ile görüşmeniz sizin için daha iyi olacaktır. Bu sitenin hiç bir banka ve finans şirketi ile bağlantısı yoktur. Acilpara.org kesinlikle tefecileri önermez. Sitede yapılan yorumlardan oluşacak zararlardan site sorumlu değildir. Bu sitede kullanıcılara acil nakit, acil para, acil borç para, senetle borç para ya da herhangi bir şekilde para verilmemektedir. Acilpara.org sitesi acil para arayanlara sadece tavsiyelerde bulunmaktadır.