2018-12-04T09:52:51Z 2018-03-19T09:14:54Z

Kuyumcular Borç Verir Mi?

Kuyumcular Borç Verir Mi?

Borç para koşuşturmacasında yeniyseniz, daha önce acil para bulmak konusunda herhangi bir tecrübeniz yoksa sizi zor zamanların beklediğini üzülerek söyleyebiliriz. Acil para ihtiyacınız için öncelikle eş, dost, akraba seçeneğini denemelisiniz. Bu kişilerden yardım istemeden, onlara bugün para bulmam lazım demeden senet karşılığı borç para verilir diyen her kim varsa o ve onlardan uzak durmanız sizin için daha iyi olacaktır. Zor zamanlarınızda yardımınıza koşacak olan tanıdıklarınız sizi bankaların, tefecilerin ya da dolandırıcıların elinden kurtarabilirler.

Eş, dost, akraba tarafından maddi yardım, acil para bulamazsanız ve aktif olarak çalışıyorsanız borç para nereden bulabilirim diye düşünmek yerine avans seçeneğini kullanmalısınız. Çalıştığınız şirketin de durumu iyi ise ve sizi seviyor, güveniyor ise avans vermekten kaçınmayacaktır. 1 saat içinde para bulmak gibi bir dert esnasında avans çekmek en mantıklı harekettir. Tabi ki her şirketin de durumu iyi olamayabiliyor, maaşları zamanında veremeyen bir şirkette çalışıyorsanız bu seçenek acil para konusunda size biraz uzak olabilir.

Buraya kadar işler sizin için iyi gitmediyse hala yasal olarak borç alabileceğiniz yerlere yani bankalara gidebilirsiniz. Bankalar çok sıkıştım para lazım diyen müşterilerini çok severler. Kredi verebilmek için birbirleriyle yarışan bankalar kredi notunuzu, gelir belgenizi incelerken verecekleri acil para miktarı için kefil de isteyebilirler. Fakat bunlar olmadan kredi çekemiyorum nereden para bulabilirim diyenlere acil para verebilen, gelir belgesiz kredi veren bankalar ve hatta kara listedekilere kredi veren bankalar da mevcut. Bankaların kara listesinde değilseniz acil para bulmanız çok çok daha kolay olacaktır. Bankaların kredi oranlarını inceleyip, size uygun olan faiz oranlarına sahip bankalar ile görüşmelere başlayabilirsiniz. Bu nedenle bankalarla aranızı iyi tutmak her zaman iyidir.

Gelelim asıl konuya, kuyumcular borç verir mi, senetle para veren kuyumcular gerçekten var mı?

Öncelikle senetle para verme işleminin yasal çerçeveden biraz dışarıda kaldığını söylemekte fayda var. Borç veren kişi kuyumcu olsa da, inşaat firması sahibi olsa da, market işletiyor olsa da senetle borç para veriyorsa aslında onu bir tefeci gibi düşünebiliriz. Tefecilerle kuyumcular arasında fark nedir diye düşünürsek, bariz büyük farklar olduğunu söyleyebiliriz. Fakat senetle borç para veren kuyumcu da zamanla bu farkı mutlaka kapatacaktır.

Borç para veren kuyumcular piyasada çok bilinmeyen, tek tek sorularak bulunabilen, güvene dayalı çalışan firmalardır. Tanıdıkları, bildikleri ve özellikle güvendikleri müşterilerine senetle borç para veren bu kuyumcular, diğer kuyumcuların da bu sorulardan bıkmasına neden olmuştur. Hiç bilmediğiniz bir kuyumcuya girip azar işitirseniz şaşırmamalısınız. Bu nedenle borç para veriyorum diyen bir kuyumcu görürseniz ve daha önce hiç alışveriş yapmadıysanız şüpheli yaklaşabilirsiniz.

Senetle para veren kuyumcuların yanı sıra senetle altın veren kuyumcular da vardır. Elindeki ziynet eşyalarını sıcak paraya dönüştüremeyen kuyumcular, ellerindeki altınları senetle ya da kredi kartıyla verip acil para ihtiyaçlarını karşılayabiliyorlar. Senetle para veren kuyumcular ya da senetle altın veren kuyumcular telefon ile aranılıp bulunması pek mümkün olmayan firmalardır. Bu nedenle son çare olarak gördüğünüz takdirde yüz yüze görüşmeniz daha iyi olacaktır. Eğer müşterisi olduğunuz bir kuyumcu var ise görüşmeye ondan başlamanız faydalı olacaktır.

Tekrar altını çizmekte fayda var. Senetle borç veriyorum diyen kişilerin yaptıkları bu ticaret yasal değildir. Elden para veren yerler, özellikle senetle borç para veren yerler tefeci diye adlandırılan sektörle oldukça iç içedir. Bu nedenle nakit para verilir diyen şirketlerden, borç para veriyorum diyen kişilerden, adınıza kredi çıkartıyoruz diyen dolandırıcılardan uzak durmanız en iyisidir. Özellikle bu adınıza kredi çıkartıyoruz diyen dolandırıcılar ağına düşürdüğü kişilerden dosya masrafı benzeri yalanlarla ön ödeme talep ediyorlar. Tabi ki aldıkları ön ödemenin ardından da kayıplara karışıyorlar. Siz siz olun, acil para ihtiyacınız için başladığınız bu yolda, size para vermeden önce sizden para isteyen şahıslardan, daha doğrusu bu dolandırıcılardan uzak durunuz.

Devletin maddi durumu sıkıntıda olan vatandaşları için açmış olduğu ücretsiz çağrı merkezini 144 numaralarını tuşlayarak arayabilir, acil para yardımı arıyorum diyebilirsiniz. Bu çağrı merkezinden eğer var ise borç para veren vakıflar ve borç para veren hayırseverler gibi bilgileri de alabilirsiniz.

 

Acil Para 2018

Acil para yardımı arıyorum diyen herkesin çok zor şartlar altında kaldığından emin olabilirsiniz. Çünkü acil para bulmak gerçekten çok meşakatli bir süreçtir. Acil para aramaya ilk olarak yakın

Nakit Para Nasıl Bulunur?

Acil nakit para kolay kolay bulunamayan zor bir süreçtir. Nakit para nasıl bulurum diye düşünüyorsanız aslında çok fazla da seçenek bulunmuyor. Aşağıda bazı seçenekleri sizler için derlemeye çalıştık.

Acil Senetle Para Verenler

Acil bir durumdaysanız ve acil nakit gerekiyorsa zor günler sizleri bekliyor olabilir. Acil para bulmak özellikle bankalardan kredi alamayıp nasıl para bulabilirim diyenler için tam bir kabustur. Zor
11 Yorum

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Acil Para Hakkında

Bu site acil para ve acil nakit ihtiyacı olan herkese, nerelerden para bulabileceğini anlatan, fikir veren, yönlendiren, asla ve asla tefecileri önermeyen bir web sitesidir. Bu site kimseye kredi, borç veremez. Sadece nerelere başvurabileceğini söyler. Bu sitedeki yorumların sorumluluğu yorum bırakan kullanıcılara aittir, site yorumlardan ve yorumlardan kaynaklanan kayıp ya da zararlardan sorumlu değildir. Bu sitenin yorum yapan kişilerle herhangi bir bağlantısı yoktur. Eğer bir yorumun içinde mail ya da telefon numarası var ise kimsenin mağdur olmaması için bilgi paylaşılmamaktadır.

Acil Nakit Hakkında

Acil para ihtiyaçlarınız için asla tefecileri seçmeyiniz. En güvenli yol olan bankalar ve finans şirketleri ile görüşmeniz sizin için daha iyi olacaktır. Bu sitenin hiç bir banka ve finans şirketi ile bağlantısı yoktur. Acilpara.org kesinlikle tefecileri önermez. Sitede yapılan yorumlardan oluşacak zararlardan site sorumlu değildir. Bu sitede kullanıcılara acil nakit, acil para, acil borç para, senetle borç para ya da herhangi bir şekilde para verilmemektedir. Acilpara.org sitesi acil para arayanlara sadece tavsiyelerde bulunmaktadır.