2018-03-23T11:56:39Z 2015-08-10T21:15:21Z

Tefeci Kimdir?

Tefeci Kimdir?

Halk dilinde tefeci olarak tabir edilen, yasal sınıra uymayan, izin belgesi olmadan insanlara yüksek faiz oranlarıyla borç veren, yüksek faizler ile para kazanan yer altı ekonomisini yöneten kişilerdir. İnsanların acil para ihtiyacı bitmediği ve bitmeyeceği için tefecilik çok eski yıllardan beri devam etmektedir. 1933 yılında anayasada açık bir tanıma kavuşan tefecilik yasaklanmış ve 1983 yılında değiştirilerek kısmen yasak hale getirilmiştir. 

İnsanlar acil para ihtiyaçlarını karşılamak için öncelikle yasal süreçler ile hareket eden bankalarla, finans şirketleriyle görüşmelidir. Çok sıkıştım para lazım deyip, tefeci ile görüşüp acil para almak çokta mantıklı değildir. Acil para lazım ne yapmalıyım diye düşünenler bir şekilde eşya satarak, borç alınarak, senet yapılarak ödenebilse de tefeciden alınan borçlar bu kadar kolay ödenemeyebilir. Bu nedenle maddi yardıma ihtiyacım var diyerek 1 saat içinde para bulmak için tefeci nasıl bulunur demek, tefeciden borç para almak iyi bir hareket olmayacaktır.

Acil Tefeci Arıyorum!

Acil tefeci aramak sizi çok zor koşullara itebilir. Tefeciden borç almak yerine tüm yasal süreçlere uyarak bankadan ya da finans şirketlerinden kredi isteyebilir, proje üreterek, eşya satarak, maddi durumu anlatılarak acil para bulunabilir.

Bankalarla görüşmeden tefeci aramak, tefeci adresleri, tefeci telefonları bulmaya çalışmak ya da tefeci erol, tefeci mustafa, tefeci rıza, tefeci ziya gibi isimlerle anılan şahıslarla görüşmek çok tehlikelidir. Tefeci mustafa iletişim kurmak için hiçte mantıklı değildir. Öncelik her zaman bankalar olmalıdır. Sigortam yok nasıl para bulabilirim, gelir belgem yok acil para lazım derseniz gelir belgesiz kredi veren bankalar da var, kefilsiz kredi veren bankalar da var. Tüm bu bankalarla görüşerek şansınızı deneyebilirsiniz.

Ayrıca tüm bunların yanı sıra devletin 144 numaralı ücretsiz çağrı merkezini arayarak devlet yardımı da istenebilir. Devlet maddi yardıma ihtiyacım var diyen vatandaşlarına bu çağrı merkezinden hizmet vermektedir. Belki de hiç bir tefeciye gerek kalmadan, gelir belgesiz kredi veren bankalar ile görüşmeden yasal bir şekilde, suç işlemeden devletten para yardımı da alabilirsiniz. Eğer devlet yarımı yapılamasa bile çağrı merkezinden alacağınız bilgiler ile borç para veren hayırseverler de bulabilirsiniz.

Acil Para 2018

Acil para yardımı arıyorum diyen herkesin çok zor şartlar altında kaldığından emin olabilirsiniz. Çünkü acil para bulmak gerçekten çok meşakatli bir süreçtir. Acil para aramaya ilk olarak yakın

Senet Nasıl Bozdurulur?

Borcunuz karşılığında ya da acil para ihtiyacınız doğrultusunda elinizde senet geçmiş olabilir. Bu senedi bozdurmak istiyorsanız, senet nasıl bozdurulur diye düşünüyorsanız muhtemelen senet kıran varmı, senet kırdırma oranları

Maddi Yardıma İhtiyacım Var

Maddi yardıma ihtiyacım var diyorsanız ve gerçekten acil para ihtiyacınız varsa işiniz gerçekten çok zor.  Bu devirde borç para bulmak ve acil nakit ihtiyacı karşılamak kolay iş değil. Tahmin
3 Yorum

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Acil Para Hakkında

Bu site acil para ve acil nakit ihtiyacı olan herkese, nerelerden para bulabileceğini anlatan, fikir veren, yönlendiren, asla ve asla tefecileri önermeyen bir web sitesidir. Bu site kimseye kredi, borç veremez. Sadece nerelere başvurabileceğini söyler. Bu sitedeki yorumların sorumluluğu yorum bırakan kullanıcılara aittir, site yorumlardan ve yorumlardan kaynaklanan kayıp ya da zararlardan sorumlu değildir. Bu sitenin yorum yapan kişilerle herhangi bir bağlantısı yoktur. Eğer bir yorumun içinde mail ya da telefon numarası var ise kimsenin mağdur olmaması için bilgi paylaşılmamaktadır.

Acil Nakit Hakkında

Acil para ihtiyaçlarınız için asla tefecileri seçmeyiniz. En güvenli yol olan bankalar ve finans şirketleri ile görüşmeniz sizin için daha iyi olacaktır. Bu sitenin hiç bir banka ve finans şirketi ile bağlantısı yoktur. Acilpara.org kesinlikle tefecileri önermez. Sitede yapılan yorumlardan oluşacak zararlardan site sorumlu değildir. Bu sitede kullanıcılara acil nakit, acil para, acil borç para, senetle borç para ya da herhangi bir şekilde para verilmemektedir. Acilpara.org sitesi acil para arayanlara sadece tavsiyelerde bulunmaktadır.