2018-12-04T12:01:07Z 2016-05-29T12:58:39Z

Acil Para Bulma Yolları

Acil Para Bulma Yolları

Acil nakit ihtiyacı sizin de bildiği gibi aniden oluşan bir durumdur. Sürekli faiz eklenen bir borcunuz yok ise aniden karşınıza çıkan acil para ihtiyacı sizi zor durumlara sokabilir. Öncelikle sakin olmaya çalışın ve içinde bulunduğunuz durumu iyice analiz edin. Belkide 1 saat içinde para bulmak mümkün olabilir. Sizin için para bulma yöntemleri yazmaya çalıştık. Umarız bu  para bulma yöntemleri ile aradığınız acil para miktarına erişebilirsiniz.

İlk adım : Çevre

Dostluklar çok önemlidir. Son zamanlarda insanlar menfaat üzerine, çıkar ilişkisi üzerine arkadaşlıklar kurmaya başladılar. Bu tabi ki son derece yanlış bir durum. Ama çevrenizdeki insanları seçmeniz, dostlarınızı seçmeniz de sizin elinizde. Acil para ihtiyacınız olduğunda ilk önce çevrenizdeki çok güvendiğiniz dostlarınızdan yardım istemeli, onlara bugün para bulmam lazım demelisiniz. İşin ucunda para olduğunda en yakınlarınız bile size yardımcı olmak istemeyebilir ama onların da haklı olduğunu unutmayınız. Empati yapmayı asla ihmal etmeyin. Çevrenizden  ihtiyacınız olan acil para miktarını almanız sizin de ne kadar iyi bir insan olduğunuza bağlıdır. Bu yüzden hızlı para bulma yöntemlerinden birisi için sıkı dostluklar kurun ve mutlaka iyi bir insan olmaya çalışın.

İkinci adım : Patron

Bir işinizin olduğunu düşünürsek, en doğru ikinci adım çalıştığınız firmadır. Patronunuz ile görüşerek kendinizi en doğru şekilde ifade edin. Acil para yardımı arıyorum deyin ve asla durumunuza yalan eklemeyin, abartmayın. Çalıştığınız firmada iyi bir konumdaysanız ya da iyi bir çalışan olarak biliniyorsanız, çok sıkıştım para lazım dediğinizde patronunuz size mutlaka yardım edecektir. Firmanın parasal durumunu da mutlaka düşünmek gerekir. Belki patronunuz size yardım etmeyi çok istiyordur fakat kasada yeterli miktarda para yoktur. Siz ne kadar acil para lazım desenizde, ne kadar iyi bir çalışan olsanızda firmanın buna durumu olmayabilir. Genelde bu durumlar bahane edilerek para vermek istenmese de doğru olabilir. Firmanızın kasasında para var ise ve size yardım etmek isterse avans alabilirsiniz. Ama unutmayın, bu durum ne kadar tekrar ederse firma gözünde değeriniz o kadar düşecektir. Çok sıkıştım para lazım demeden önce gerçekten çok sıkışmış olduğunuza emin olmalısınız.

Üçüncü adım : Satış

Mutlaka az ya da çok kullandığınız para edecek olan eşyalarınız vardır. Eğer bankaya, faize ve bu gibi durumlara maruz kalmak istemiyorsanız en sağlıklı yöntem eşya satmaktır. Arabanız var ise ve sattıktan sonra almanız çok uzun yıllarınızı almayacak ise satabilirsiniz. Eğer herhangi bir eşyanızı satmayı düşünürsek ilk önce eşinizle konuşmalısınız. Eşinizden onay almadan asla satış işlemlerine başlamayın. Aile çok önemlidir, tek başınıza alacağınız her karar aile yapınıza zarar verecektir.

Dördüncü adım : Banka

Giderek dışarıya doğru açılıyoruz. Bankalar resmi olarak acil nakit alabileceğiniz, borç para nereden bulabilirim diye düşündüğünüzde aklınıza gelmesi gereken ilk ve en güvenilir yerlerdir. 1 saat içinde para bulmak bankalar sayesinde mümkün olabilir. Her banka müşteri kazanmak ister ve her banka müşterisini borçlandırmak ister. Herhangi bir banka için siz kaçınılmaz bir müşterisiniz. Aktif kullandığınız bir banka var ise ilk önce o bankanın şubesine giderek yüz yüze görüşünüz. Acil para miktarınızı ve aylık kazancınızı söyleyiniz. Banka size ihtiyacınız olan parayı mutlaka temin edecektir. Size bir ödeme tablosu çıkartırlar ve belirli tarihlerde sizden para almayı talep ederler. Tabi ki alacağınız parayı faizli ödemek zorunda kalacaksınız, bunu da unutmayın. Peki bankanın size para vermeme ihtimali var mı? Maalesef evet. Tıpkı çevrenizde ve çalıştığınız firmada nasıl iyi bir insan olmanıza bakılıyorsa, bankalarda da iyi bir müşteri olup olmadığınıza bakarlar. Bankalar arası kullanılan sistem üzerinden bilgileriniz kontrol edilerek kara listelerde isminizin olup olmadığı ilk kontrol edilen durumdur. Müşteri olarak da iyi bir insan iseniz buradan acil para alarak çıkabilirsiniz. Unutmayın, her şeyin başı iyi bir insan olmak.

Beşinci adım : Senetle para veren kuyumcular

Kredi çekemiyorum nereden para bulabilirim dediğinizde aklınıza kuyumcular da gelebilir. Kuyumcularla alışverişiniz muhtemelen bankalar kadar değildir. Kuyumcular da bankalar kadar kurumsal değildir. Oturduğunuz mevki itibariyle öncelikle çevrenizdeki kuyumcuları tercih ediniz. Daha önce alışverişiniz olduysa, sizi tanıyorlarsa işiniz daha da kolay olacaktır. Eğer ilk defa gireceğiniz bir yer ise sakin olun, heyecan yapmayın. Güler yüzlü bir şekilde kuyumcuya girip kendinizi tanıtın. Oturduğunuz yeri kısaca tarif edin, aynı mahallede yaşadığınızı anlatın. Ardından ihtiyacınız olan acil nakit miktarını söyleyin, çok sıkıştım para lazım, acil para lazım gibi ifadeler kullanmayın, senetle bu parayı alabilme ihtimalinizi sorun. Daha önce alışveriş yapmayan birine bu parayı verme ihtimalleri tabi ki zor olacaktır. Banka kredi vermiyor acil para lazım diyen birine kuyumcu da maalesef güvenmeyecektir. Ama siz kendinizi iyi bir şekilde anlatabilirseniz belki düşündüğünüz kadar zor olmayacaktır. Eğer kabul ederlerse aynı bankalar gibi kuyumcular da alacağınız paranın üzerine bir miktar faiz uygulayacak ve senet karşılığında (belki kefil de isteyebilirler) bu parayı size vereceklerdir.

Altıncı adım : Kredi çıkartan firmalar

Maalesef mantıklı acil para bulma yollarının son maddesindeyiz. Diğer tüm adımları denediyseniz ve acil nakit ihtiyacınız hala devam ediyor ise kredi çıkartan firmalar size yardımcı olabilir. Bu firmaların çalışma mantığı şu şekildedir: firma sizden komisyon adı altında para almaktadır, aldığı komisyonun ardından herhangi bir bankaya giderek sizin için kredi çekmektedir. Bankaya ödeyeceğiniz faizi düşünürsek bu yöntem sizi daha fazla borçlandırmaktadır ama başka da bir yol kalmadığını düşünürsek çokta mantıksız değildir.

Son ve en kötü adım : Tefeciler

Asla ve asla önermediğimiz, hayatınızı tehlikeye atabileceğiniz en kötü borç alma işlemi, nakit para verilir, borç para veriyorum diyen tefecilerden alınan paradır. Tefecilerden alınan borcun tamamiyle ödendiğini, tefeciye bulaşan bir kişinin ondan kurtulduğunu henüz duymadık. Genelde intiharla sonuçlanan bu borç alma işlemlerine kesinlikle bulaşmayınız. Unutmayın hiç bir şey sizin hayatınızdan önemli değildir. Hele bir de aileniz var ise kendinizden çok onları düşünmeniz gerekir. Bu nedenle bu kişilerle görüşmeyiniz, borç talep etmeyiniz.

Umarız ihtiyacınız olan acil para miktarını bulursunuz.

Nereden Borç Para Bulabilirim?

Paraya sıkışmış olabilirsiniz. Sizin gibi birçok insan acil para lazım ya da acil nakit lazım diyerek borç para arıyor ve borç para veren yerler nereler? nereden borç para bulabilirim?

Borç Para İstiyorum

Acil para ihtiyacım var, borç para istiyorum ama bulamıyorum, nereden acil para bulabilirim, neler yapmam gerekiyor gibi sorularınız var ise, çözüm üretmeniz çokta zor değil. Bir an önce

Maddi Sıkıntısı Olanlar İçin Acil Para

Maddi durumunuz iyi değil, çok sıkıştım para lazım diyor ve bu sıkıntıdan kurtulamıyor musunuz? Öncelikle kendinizi yıpratmayın. Her şeyin başı sağlık. Para sıkıntısı sağlığınızı bozabilir. Eğer durumunuz yok ise ve
17 Yorum

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Acil Para Hakkında

Bu site acil para ve acil nakit ihtiyacı olan herkese, nerelerden para bulabileceğini anlatan, fikir veren, yönlendiren, asla ve asla tefecileri önermeyen bir web sitesidir. Bu site kimseye kredi, borç veremez. Sadece nerelere başvurabileceğini söyler. Bu sitedeki yorumların sorumluluğu yorum bırakan kullanıcılara aittir, site yorumlardan ve yorumlardan kaynaklanan kayıp ya da zararlardan sorumlu değildir. Bu sitenin yorum yapan kişilerle herhangi bir bağlantısı yoktur. Eğer bir yorumun içinde mail ya da telefon numarası var ise kimsenin mağdur olmaması için bilgi paylaşılmamaktadır.

Acil Nakit Hakkında

Acil para ihtiyaçlarınız için asla tefecileri seçmeyiniz. En güvenli yol olan bankalar ve finans şirketleri ile görüşmeniz sizin için daha iyi olacaktır. Bu sitenin hiç bir banka ve finans şirketi ile bağlantısı yoktur. Acilpara.org kesinlikle tefecileri önermez. Sitede yapılan yorumlardan oluşacak zararlardan site sorumlu değildir. Bu sitede kullanıcılara acil nakit, acil para, acil borç para, senetle borç para ya da herhangi bir şekilde para verilmemektedir. Acilpara.org sitesi acil para arayanlara sadece tavsiyelerde bulunmaktadır.