2018-12-04T09:30:11Z 2018-03-16T09:45:49Z

Büyük Tehlike: Tefeci Telefon Numaraları

Büyük Tehlike: Tefeci Telefon Numaraları

Memleketteki en büyük sorunlardan birisi de herkesin başına gelebilecek olan acil para ihtiyacıdır. Acil para lazım olduğunda, cebinizde taşımaya bile üşendiğiniz elli kuruşlara, bir liralara muhtaç olabiliyoruz. Allah kimseyi bu durumlara düşürmesin.

Bu gibi durumlarda, bugün para bulmam lazım ya da çok sıkıştım para lazım dediğimizde aklımıza ilk gelen kurtarma planı tefeciler olmamalıdır. Öncelik her zaman yakınlarımızdır. Eşiniz, dostunuz, akrabanız veya samimi olduğunuz, acil para lazım diyebileceğimiz her kim var ise onların kapısını çalmalıyız. Bu kişilerden alacağımız borç paranın ödemesinde faiz gibi bir işlem olmadığı için geri ödeme konusunda daha az problem yaşarız. Gerçi alınan borç para döviz cinsinden ise ya da altın, bilezik gibi ziynet eşyaları ise geri öderken bir miktar daha fazla ödeme riski mevcut. Bu riskte borç para nereden bulabilirim diye düşünmememiz için yeterlidir.

Herkesin durumu iyi olmayabilir, çevrenizdeki yakınlarınız da sizin durumunuzda ya da sizden daha da kötü durumda olabilirler. Bir şekilde çevremizden de acil para bulamazsak, sonraki adım yine senetle para veren tefeciler olmamalıdır. Daha yasal yollardan borç para bulmayı denemedik bile.

1 saat içinde para bulmak gibi zor bir duruma düştüysek ve çevremizden bu parayı bulamadıysak bankalara başvurmalıyız. Yasal borç alabileceğimiz tek yer olan bankalar, kredi notumuza ve gelir durumumuza bakacaktır. Gelir belgesiz kredi veren bankalar da var elbette ama çoğunluk olarak isteyeceklerdir. Eğer bankaların kredi verme koşullarına uyuyorsak, çok rahat bir şekilde acil para bulabiliriz ve seçtiğimiz ödeme şekline göre de faiziyle birlikte aldığımız acil nakit miktarını yavaşça ödemeye başlayabilir. Başvurduğumuz bankanın kredi koşullarına uymuyorsak diğer bankaları da deneyebiliriz ama genelde bankalar tek bir kara liste kullandığı için diğer bankalarda da aradığımızı bulamamamız kaçınılmaz olabilir. İşte bu nedenle kredi çekemiyorum nereden para bulabilirim diyen herkes tefeci arıyorum demeye başlamaktadır. Para ihtiyacınız karşılanır diyen tefeciler de kendilerine muhtaç olan bu insanlara yüksek faizler ve kısa sürelerle acil para verirler.

Tefeci mustafa, tefeci erol, tefeci cemil telefon numarası aramadan önce gerçekten tehlikeli bir yola girdiğimizin farkına varmalıyız. Tefecilerden borç para almak kendi can sağlığınızı ve hatta yakınlarınızın can sağlığını riske atmanız anlamına gelecektir. Sağdan soldan bulacağınız tefeci numaraları, tefeci adresleri, tefeci fiyatları ile bu tehlikeli sürece dahil olmanızı hiç kimse istemez. Ayrıca tefecilik ve tefecilerin verdiği borç para yasal da değildir. Eğer tefecilik yasal bir meslek olsaydı, sürekli sokaklarda tefeci tabelaları görebilirdik, belki de tefeciler sitesi bile olurdu. Bu nedenle ne kadar kötü durumda olursanız olun tefecilerden borç para istememeniz sizin için en iyi hamle olacaktır. Hem kendi can sağlığınızı güvence altına alırsınız hem de aileniz ve çevreniz için aklına kötü şeyler getirmek durumunda kalmazsınız.

Yasal yollara dönecek olursak, 144 numaralı devletin çağrı merkezini arayarak acil para yardımı arıyorum diyebilir, maddi durumumuzun ne kadar kötü olduğundan bahsedebilir ve bir çıkış yolu isteyebiliriz. Bu çağrı merkezi tamamen ücretsizdir ve acil para ihtiyacı çeken, maddi durumu kötü olan vatandaşlar için açılmıştır.

Elimizde değerli bir eşya var ise ya da araba, motosiklet, akıllı telefon gibi değeri yüksek eşyalar var ise bunları satıp acil para ihtiyacımızı karşılayabiliriz. Faturalı hat kullanıyorsak, faturalı hat ile acil para bulma yöntemini de kullanabiliriz. Bu yöntem de banka ya da tefeci ile uğraşmadan hızlı acil para kapısı olarak görülmektedir.

Senetle para veren kuyumcular seçeneğini de düşünebiliriz ama şunu da unutmamalıyız; evet tefecilik yasal bir işlem değil ama bunun sebebi senetle borç para verilmesidir. Yani her kim olursa olsun, hangi firma olursa olsun, size senetle borç para veriyorsa bu yasal borç para işleminin dışında kalıyor. Senetle para veren kuyumcu aramaya başlamadan önce bu durumun farkında olmakta çok önemlidir.

Tüm bunların dışında nakit para verilirborç para veriyorum, adınıza kredi çıkartılır, sizin adınıza kredi çıkartıyoruz diyenlerden de uzak durmalıyız. Ki bunların bir çoğu dosya masrafları gibi bahanelerle ön ödeme talep edip ardından ortadan kayboluyorlar. Cebimizdeki son parayı da dolandırıcılara vermek istemiyorsak bu şahıslardan da uzak durmamızda fayda var.

Acil Para Senetle

Senetle para bulmak, acil para bulmak kadar zordur. Acil para bulmak için aklınıza ilk olarak senet gelmemelidir. İlk olarak yakın çevrenizden acil borç para istemeniz daha kolay bir

Faturalı Hat İle Acil Para Bulma

Acil para arayışındaysanız ve acil nakit para bulmanın ne kadar zor olduğu gerçeğiyle karşılaşmışsınızdır. Bu zor günlerinizde yanınızda duran insanlara çok dikkat edin. Onlar bugün para bulmam lazım dediğinizde, borç para

Paraya İhtiyacım Var

Para ihtiyacınız var ise ve kısa sürede acil para bulmanız gerekiyorsa işiniz gerçekten çok zor. Acil para ihtiyacınız için alternatifleriniz birkaç tanedir. Bunları şu şekilde sıralayabilir, acil para
61 Yorum

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Acil Para Hakkında

Bu site acil para ve acil nakit ihtiyacı olan herkese, nerelerden para bulabileceğini anlatan, fikir veren, yönlendiren, asla ve asla tefecileri önermeyen bir web sitesidir. Bu site kimseye kredi, borç veremez. Sadece nerelere başvurabileceğini söyler. Bu sitedeki yorumların sorumluluğu yorum bırakan kullanıcılara aittir, site yorumlardan ve yorumlardan kaynaklanan kayıp ya da zararlardan sorumlu değildir. Bu sitenin yorum yapan kişilerle herhangi bir bağlantısı yoktur. Eğer bir yorumun içinde mail ya da telefon numarası var ise kimsenin mağdur olmaması için bilgi paylaşılmamaktadır.

Acil Nakit Hakkında

Acil para ihtiyaçlarınız için asla tefecileri seçmeyiniz. En güvenli yol olan bankalar ve finans şirketleri ile görüşmeniz sizin için daha iyi olacaktır. Bu sitenin hiç bir banka ve finans şirketi ile bağlantısı yoktur. Acilpara.org kesinlikle tefecileri önermez. Sitede yapılan yorumlardan oluşacak zararlardan site sorumlu değildir. Bu sitede kullanıcılara acil nakit, acil para, acil borç para, senetle borç para ya da herhangi bir şekilde para verilmemektedir. Acilpara.org sitesi acil para arayanlara sadece tavsiyelerde bulunmaktadır.