Acil Nakit Verilir! Satılık eşyalar değerinde alınır. Eşya sat acil para bul.

Nakit Para Nasıl Bulunur?

Acil nakit para kolay kolay bulunamayan zor bir süreçtir. Nakit para nasıl bulurum diye düşünüyorsanız aslında çok fazla da seçenek bulunmuyor. Aşağıda bazı seçenekleri sizler için derlemeye çalıştık.

Senetle para veren tefeciler

Acil para konusunda ilk seçenek tefeciler olarak düşünebilirsiniz ama tefeciler son seçenek olmalı ve hatta seçeneklerin arasına bile girmemelidir. Tefeci adı altında anılan mafyamsı kişiler size senetle borç para verirler fakat yüksek faizli ve kısa süre içerisinde sizden geri isterler. Tefeciden borç aldım diye sevinen insan sayısı çok çok azdır. Tefeciden alınan borç ödenmediği taktirde size ya da sevdiklerinize fiziksel zararlar gelebilir. Bu nedenle tefeciden senetle borç almak hiç mantıklı değildir.

Senetle borç veren bankalar

Senetle borç veren banka olur mu hiç? Borç verirler tabi ama senetle değil. Bankalar size ihtiyaç kredisi altında acil para verebilirler. Aldığınız bu krediyi geri öderken, ayda ne kadar ödeyebileceğiniz söyleyip ne kadar sürede ödeyebileceğinizi hesaplayabilirsiniz. Tabi ki ödeme süreniz uzadıkça bankanın sizden alacağı faiz de artmış olacaktır. Tefeciden kat kat iyi olan bu çözüm gerçekten acil para ihtiyacınız var ise gayet mantıklıdır. Bankalar tefeciler gibi size fiziksel zararlar vermeyeceklerdir. Ödeyemediğinizde belki icra gelebilir, ipotek ettirdiğiniz eviniz elinizden alınabilir ama siz ya da sevdiklerinizin başına bir şey gelmez.

Senetle para veren kuyumcular

Sürekli gittiğiniz bir kuyumcu var ise o’na bu konuyu danışabilirsiniz. Senetle para veren kuyumcu belki de sizin kuyumcunuzdur. Denilene göre kuyumcular bu işlemi alenen yapmamakta ve sadece güvendiği tanıdığı kişilere böyle bir hizmet vermekteymiş. Eğer senetle borç para yerine senetle borç altın ya da senetle borç döviz veriyorlarsa ödemesi daha zor olabilir. Tefecilerden daha az tehlikeli ama bankalardan da daha fazla ödemeli bir seçenek olabilir.

 

1 Yorum

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


ÖNEMLİ UYARI

Bu sitede yer alan herhangi bir bilgi, yorumdan, analizden tablo ve al/sat işareti bilgisinden, kaynaklanan kayıp ya da zararlarınızdan sorumlu değildir. acilpara.org sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Bilgiler ve yorumlar isabetli olmayabilir, bu da buradaki bilgilerin fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Bu yüzden acilpara.org buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır. Acil para ihtiyaçlarınız için asla tefecileri seçmeyiniz. En güvenli yol olan bankalar ve finans şirketleri ile görüşmeniz sizin için daha iyi olacaktır. acilpara.org sitesinin hiç bir banka ve finans şirketi ile bağlantısı yoktur.