Acil Nakit Verilir! Satılık eşyalar değerinde alınır. Eşya sat acil para bul.

Acil Para Lazım 2018

Sizin de paraya sıkıştığınız şu günlerde faizli ya da faizsiz acil para bulmak sancılı bir süreç haline geldi. Acil para ihtiyacım var nereden bulabilirim? Çok acil para lazım nasıl bulurum? Acil nakit bulmak için ne yapmalıyım? Tefeciden borç para bulabilir miyim? gibi sorular zihninizi kurcalarken belki de aşağıdaki açıklamalar sizi çözüme kavuşturabilir.

Maddi sıkıntılarda ilk yapılacak ham yakınlardan acil borç para istemektir. Akrabalarınız bu zor zamanlarınızda yanınızda olmak isteyeceklerdir. Bazı istisnalar olabilir fakat kan bağınız olan kişi ya da kişiler her daim size yardımcı olmak isteyeceklerdir. Eğer akrabalarınızın da durumu kötü ise kan bağınız olmayan yakınlarınız yani dostlarınız, arkadaşlarınız size çözüm kapısı olabilirler. Arkadaşlıklar ve dostluklar acil para bulma durumlarında sarsılabilir. Kimse kolay para kazanmıyor. Para istediğiniz kişiler daha öncesinde verdikleri borç yüzünden kötü deneyimlere sahipse muhtemelen size yardımcı olmak istemeyecektir. Çünkü öyle insanlar var ki acil borç para almayı alışkanlık haline getirip, zamanında da ödemesini yapmıyor. Borç veren kişi verdiği parayı geri alabildiğinde ne paranın bereketi kalıyor ne de değeri. Bu nedenle alışkanlık haline getirmemeye çalışmanız acil para bulma konusunda sizin için avantaj olacaktır.

Peki yakınlarınızdan, eşinizden dostunuzdan, arkadaşlarınızdan acil para bulamadıysanız ne yapacaksınız? Bu çevreniz sizden senet ya da kefil istemezler ama bu çevre dışındaki her kurum ve her şahıs sizden bunu isteyecektir.

Senetle Para Veren Yerler

Bir kişiye borç olarak acil para verirken karşılığında senet yapmak, borç para veren kişinin kendini garantiye alması anlamına gelmektedir. Bu çok normaldir çünkü sizi tanımıyorlar ve güvenmiyorlar. Gerçi konu para olunca insanlar sık sık “babana bile güvenmeyeceksin” diyeceklerdir.

Bankalar senet yapmaz, sözleşme yaparlar. Senetle para veren yerler genellikle tefeci olarak adlandırılmaktadır. Acil para veren tefeci arıyorum gibi bir fikriniz yoksa durumunuz henüz çok kötü değil demektir. Çünkü insanlar o kadar kötü durumlarda kalıyorlar ki borç veren tefecileri nereden bulurum diye düşünüp ve hatta bulup onlardan senetle borç para alıyorlar. Tabi sonrasında büyük bir çoğunluğu mağdur hale geliyorlar.

Tefeciler kuralları kendisi koyan, yüksek faizler uygulayan, ödeme tarihini kısa tutan, verdiği borcu alamadığında çirkinleşen, sizi ve yakınlarınızı sağlığınız ile tehdit edebilen kişilerdir. Bu nedenle acil para ihtiyacınız olduğunda tefecilerden para almak hiç mantıklı bir hareket olmayacaktır. Durumunuz ne kadar kötü olursa olsun, ne kadar acil para lazım olursa olsun tefecilerden uzak durmalısınız.

Acil Para Veren Bankalar

Bankalar her ne kadar insanların kanını emse de, acil para ihtiyacı olduğundan en güvenilir kaynaklardır. Bankalar size lazım olan acil para miktarına göre faizinizi belirler ve hatta size seçenekler sunar. Her ay ya da her yıl kredi kampanyaları yapan bankalardan siz de uygulan olan kredi kampanyasını seçip, istediğiniz vadeler ve istediğiniz tarihler arasında aldığınız acil borç parayı geri ödersiniz. Kimse sizi ve yakınlarınızı tehdit etmez, can güvenliğiniz tehlikeye girmez. Tabi bu demek değildir ki bankadan aldığınız acil parayı geri ödemezseniz bir şey olmaz. İpotek ettirdiğiniz eviniz ya da arabanız elinizden alınabilir, evinize icra gelebilir, banka hesaplarınıza gelecek olan paralara anında el konulur. Bunların hiçbiri sizin canınızın sağlığından daha önemli değildir.

Borç Para Veren Kuyumcular

Bazı kuyumcular müşterileri olan güvendiği, bildiği kişilere senetle borç para verebiliyormuş. Açık açık dile getirilmediği için böyle bir söylenti var. Sürekli gittiğiniz bir kuyumcu var ise acil para ihtiyacınızdan bahsetmeniz belki yararınıza olabilir. Kuyumcunuzdan alacağınız acil para miktarını senetle taksit taksit ödeme şansınız olabilir. Kafanızda borç para veren tefeciler gibi bir görünüm oluşabilir. Bu işlem biraz tefeciliğe giriyor ama ortada güven söz konusu. Tefecilik yasal bir işlem değil. Sizin şikayetçi olmanız durumunda acil para aldığınız kuyumcu tarafında işler değişebilir.

Eşya Satarak Acil Para Bulmak

Kredi kartlarıyla alışveriş yaptığımız şu günlerde hala senetle alışveriş yapımına imkan tanıyan firmalar da mevcut. Bu firmalar ürünleri piyasa fiyatından biraz daha pahalıya ama senetle sattığında kar elde edebiliyor. Bu firmaların reklamlarını televizyonlarda sık sık görmüşsünüzdür. Eğer acil para ihtiyacınızı karşılamak için eşya satmayı düşünüyorsanız bu firmalardan alacağınız akıllı telefonları değerinin altında satabilir, acil para bulabilirsiniz. Daha sonra taksitle sattığınız telefonun borcunu da ödeyebilirsiniz.

 

1 Yorum

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


ÖNEMLİ UYARI

Bu sitede yer alan herhangi bir bilgi, yorumdan, analizden tablo ve al/sat işareti bilgisinden, kaynaklanan kayıp ya da zararlarınızdan sorumlu değildir. acilpara.org sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Bilgiler ve yorumlar isabetli olmayabilir, bu da buradaki bilgilerin fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Bu yüzden acilpara.org buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır. Acil para ihtiyaçlarınız için asla tefecileri seçmeyiniz. En güvenli yol olan bankalar ve finans şirketleri ile görüşmeniz sizin için daha iyi olacaktır. acilpara.org sitesinin hiç bir banka ve finans şirketi ile bağlantısı yoktur.