2018-05-02T09:12:44Z 2018-01-05T10:25:59Z

Acil Para Lazım 2018

Acil Para Lazım 2018

Sizin de paraya sıkıştığınız şu günlerde faizli ya da faizsiz acil para bulmak sancılı bir süreç haline geldi. Acil para ihtiyacım var nereden bulabilirim? Çok acil para lazım nasıl bulurum? Acil nakit bulmak için ne yapmalıyım? Tefeciden borç para bulabilir miyim? gibi sorular zihninizi kurcalarken belki de aşağıdaki açıklamalar sizi çözüme kavuşturabilir.

Maddi sıkıntılarda ilk yapılacak ham yakınlardan acil borç para istemektir. Akrabalarınız acil para lazım dediğiniz bu zor zamanlarınızda yanınızda olmak isteyeceklerdir. Bazı istisnalar olabilir fakat kan bağınız olan kişi ya da kişiler acil nakit lazım dediğinizde her daim size yardımcı olmak isteyeceklerdir. Eğer akrabalarınızın da durumu kötü ise kan bağınız olmayan yakınlarınız yani dostlarınız, arkadaşlarınız size çözüm kapısı olabilirler. Arkadaşlıklar ve dostluklar acil para bulma durumlarında sarsılabilir. Kimse kolay para kazanmıyor. Para istediğiniz kişiler daha öncesinde verdikleri borç yüzünden kötü deneyimlere sahipse muhtemelen size yardımcı olmak istemeyecektir. Çünkü öyle insanlar var ki acil borç para almayı alışkanlık haline getirip, zamanında da ödemesini yapmıyor. Borç veren kişi verdiği parayı geri alabildiğinde ne paranın bereketi kalıyor ne de değeri. Bu nedenle alışkanlık haline getirmemeye çalışmanız acil para bulma konusunda sizin için avantaj olacaktır. Faizsiz para nerden bulabilirim dediğinizde böyle bir alışkanlığınız yok ise acil para bulma süreciniz daha kısa sürecektir.

Peki yakınlarınızdan, eşinizden dostunuzdan, arkadaşlarınızdan maddi yardıma ihtiyacım var deyip acil para bulamadıysanız ne yapacaksınız? Bu çevreniz sizden senet ya da kefil istemezler ama bu çevre dışındaki her kurum ve her şahıs sizden bunu isteyecektir.

Senetle Para Veren Yerler

Bir kişiye borç olarak acil para verirken karşılığında senet yapmak, borç para veren kişinin kendini garantiye alması anlamına gelmektedir. Bu çok normaldir çünkü sizi tanımıyorlar ve güvenmiyorlar. Gerçi konu para olunca insanlar sık sık “babana bile güvenmeyeceksin” diyeceklerdir.

Bankalar senet yapmaz, sözleşme yaparlar. Acil para yardımı arıyorum diyen kişilere senetle para veren yerler genellikle tefeci olarak adlandırılmaktadır. Acil para veren tefeci arıyorum gibi bir fikriniz yoksa durumunuz henüz çok kötü değil demektir. Çünkü insanlar o kadar kötü durumlarda kalıyorlar ki borç veren tefecileri nereden bulurum diye düşünüp ve hatta bulup onlardan senetle borç para alıyorlar. Tabi sonrasında büyük bir çoğunluğu mağdur hale geliyorlar.

Tefeciler kuralları kendisi koyan, yüksek faizler uygulayan, ödeme tarihini kısa tutan, verdiği borcu alamadığında çirkinleşen, sizi ve yakınlarınızı sağlığınız ile tehdit edebilen kişilerdir. Bu nedenle acil para ihtiyacınız olduğunda tefecilerden para almak hiç mantıklı bir hareket olmayacaktır. Durumunuz ne kadar kötü olursa olsun, ne kadar acil para lazım olursa olsun tefecilerden uzak durmalısınız.

Acil Para Veren Bankalar

Bankalar her ne kadar insanların kanını emse de, acil para ihtiyacı olduğunda en güvenilir kaynaklardır. 1 saat içinde para bulmak mümkün diyen bankalar size lazım olan acil para miktarına göre faizinizi belirler ve hatta size seçenekler sunar. Her ay ya da her yıl kredi kampanyaları yapan bankalardan siz de uygulan olan kredi kampanyasını seçip, istediğiniz vadeler ve istediğiniz tarihler arasında aldığınız acil borç parayı geri ödersiniz. Nasıl para bulabilirim diyerek aldığınız borç para doğrultusunda kimse sizi ve yakınlarınızı tehdit etmez, can güvenliğiniz tehlikeye girmez. Tabi bu demek değildir ki bankadan aldığınız acil parayı geri ödemezseniz bir şey olmaz. Borç para nereden bulabilirim derken ipotek ettirdiğiniz eviniz ya da arabanız elinizden alınabilir, evinize icra gelebilir, banka hesaplarınıza gelecek olan paralara anında el konulur. Bunların hiçbiri sizin canınızın sağlığından daha önemli değildir.

Borç Para Veren Kuyumcular

Bazı kuyumcular müşterileri olan güvendiği, bildiği kişilere senetle borç para verebiliyormuş. Açık açık dile getirilmediği için böyle bir söylenti var. Sürekli gittiğiniz bir kuyumcu var ise acil para ihtiyacınızdan bahsetmeniz, çok sıkıştım para lazım demeniz belki yararınıza olabilir. Acil nakit nasıl bulabilirim diyerek kuyumcunuzdan alacağınız acil para miktarını senetle taksit taksit ödeme şansınız olabilir. Kafanızda senetle para veriyorum diyen borç para veren tefeciler gibi bir profil oluşabilir. Bu işlem biraz tefeciliğe giriyor ama ortada güven söz konusu. Tefecilik yasal bir işlem değil. Sizin şikayetçi olmanız durumunda acil para aldığınız kuyumcu tarafında işler değişebilir.

Eşya Satarak Acil Para Bulmak

Kredi kartlarıyla alışveriş yaptığımız şu günlerde hala senetle alışveriş yapımına imkan tanıyan firmalar da mevcut. Bu firmalar ürünleri piyasa fiyatından biraz daha pahalıya ama senetle sattığında kar elde edebiliyor. Bu firmaların reklamlarını televizyonlarda sık sık görmüşsünüzdür. Eğer acil para ihtiyacınızı karşılamak için eşya satmayı düşünüyorsanız bu firmalardan alacağınız akıllı telefonları değerinin altında satabilir, acil para bulabilirsiniz. Daha sonra taksitle sattığınız telefonun borcunu da ödeyebilirsiniz.

 

İş Bankası Kredi Hesaplama

1924 yılının Temmuz ayında Bakanlar Kurulu’nu toplayan Mustafa Kemal “Vatanı kurtaracak ve yükseltecek tedbirlerin başında olarak, halkın doğrudan itibar ve itimadından doğup meydana gelen tam manasıyla modern ve

Acil Nakit Para Nerden Bulabilirim?

Maddi olarak dara düştüğünüzde, çok sıkıştım para lazım ve acil nakit para nerden bulabilirim? diye düşünmeye başladığınızda aklınıza ilk olarak yakın çevreniz gelmelidir. Tabi bundan önce çalıştığınız firmanın

Kara Listedekilere Kredi Veren Bankalar

Birden bire her şey altüst olduğunda, acil para ihtiyacınız ortaya çıktığında borç para nereden bulabilirim diye düşünmeye başlarsınız. En güvenilir maddi kaynak olan bankalardan herhangi birisine giderek acil para
136 Yorum

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Acil Para Hakkında

Bu site acil para ve acil nakit ihtiyacı olan herkese, nerelerden para bulabileceğini anlatan, fikir veren, yönlendiren, asla ve asla tefecileri önermeyen bir web sitesidir. Bu site kimseye kredi, borç veremez. Sadece nerelere başvurabileceğini söyler. Bu sitedeki yorumların sorumluluğu yorum bırakan kullanıcılara aittir, site yorumlardan ve yorumlardan kaynaklanan kayıp ya da zararlardan sorumlu değildir. Bu sitenin yorum yapan kişilerle herhangi bir bağlantısı yoktur. Eğer bir yorumun içinde mail ya da telefon numarası var ise kimsenin mağdur olmaması için bilgi paylaşılmamaktadır.

Acil Nakit Hakkında

Acil para ihtiyaçlarınız için asla tefecileri seçmeyiniz. En güvenli yol olan bankalar ve finans şirketleri ile görüşmeniz sizin için daha iyi olacaktır. Bu sitenin hiç bir banka ve finans şirketi ile bağlantısı yoktur. Acilpara.org kesinlikle tefecileri önermez. Sitede yapılan yorumlardan oluşacak zararlardan site sorumlu değildir. Bu sitede kullanıcılara acil nakit, acil para, acil borç para, senetle borç para ya da herhangi bir şekilde para verilmemektedir. Acilpara.org sitesi acil para arayanlara sadece tavsiyelerde bulunmaktadır.