Acil Nakit Verilir! Satılık eşyalar değerinde alınır. Eşya sat acil para bul.

Acil Para İhtiyacım Var

Çok kötü durumdaysanız ve maddi olarak kendinizi dipte hissediyorsanız ümitsizliğe kapılmayın. Çünkü yalnız değilsiniz. Bir çok insanın acil para ihtiyacı var ve çoğunlukla bu ihtiyaç bir şekilde çözülüyor. Acil para ihtiyacım var, acil para lazım, nereden acil para bulabilirim, acil nakit bulmam lazım, acil tefeciden borç almam lazım diye düşünenlerin bir çoğu bu sorunu atlatmaya çalışıyor.

Acil para ihtiyacınız için aşağıdaki yöntemler belki size yardımcı olabilir.

Eğer sigortalı bir çalışansanız ve en az asgari ücrette bir geliriniz varsa yapacağınız ilk iş çalıştığınız firmanın muhasebe departmanına gitmeniz. Durumunuzu anlatmanız, acil paraya ihtiyacınızın olduğunu söylemeniz size avans kapısı açabilir. Aldığınız avans ile acil para ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Eğer çalıştığınız yer büyük bir firma değilse, patronunuzla aynı ortamdaysanız ve departman diye bir şey yok ise işiniz daha kolaydır. Direkt patronunuza durumunuzu anlatabilir, acil para isteyebilirsiniz. Tabi istediğiniz acil parayı patronunuz da size veremeyebilir. Büyük olmayan firmalarda avans sistemi pek işlememektedir.

Çalışmıyorsanız ya da çalıştığınız firmadan avans alamadıysanız ve hala acil para bulamadıysanız sonraki kapınız yakınlarınız olmalıdır.

Kara gün dostu diye tabir edilen insanlar hala yanınızda olabilirler. Bunu anlayabilmeniz için yakın çevrenizde olan insanlara durumunuzdan bahsedebilirsiniz. Önceliğiniz kan bağınızın olduğu akrabalarınız olmalıdır. Akrabalarınız size acil para konusunda yardımcı olabilirler. Tabi ki gelirleri doğrultusunda. Keşke akrabaların birleşip yardımcı olduğu bir zamanda yaşasak ama genelde akrabalar destek yerine köstek olma konusunda çok iyilerdir. Sizin yardımcı olabilecek akrabalarınız varsa mutlaka denemeyi ihmal etmeyin. Eğer aradığınız acil para akrabalarınızda var ise borcunuzu hemen kapatabilir, bankalarla, finans kuruluşlarıyla, tefecilerle uğraşmak zorunda kalmazsınız. Faiz de ödememiş olursunuz. Bu devirde faizle borç para veren (döviz ve altın haricinde tabi) akraba yoktur herhalde.

Akrabalarınızdan acil para bulamadıysanız sonraki kapınız arkadaşlarınız olabilir. Dostum dediğiniz insanlar çevrenizde var ise size yardımcı olmak isteyeceklerdir. Acil para ihtiyacınızın tamamını karşılayamasalarda bir kısmını size verebilirler.

Faizsiz borç para bulma işlemi buraya kadardı. Bundan sonra acil para isteyeceğiniz neresi olursa olsun sizden faiz alacaktır. Örneğin ilk adım bankalardır.

Bankalar acil para ihtiyacında olanlar için seve seve kredi vermektedirler. Hemen size ödeme tablosu çıkarırlar ve istediğiniz faiz oranıyla, istediğiniz vade seçeneğiyle acil paranızı alabilirsiniz. Daha sonra seçtiğiniz faiz oranı ve vade seçeneğiyle geri ödeyebilirsiniz. Tabi bunun için de bir koşul var. Daha önceden bankalarla hiç sorun yaşamamış olmanız gerekiyor. Tek bir banka ile sorun yaşamış bile olsanız tüm bankaların görebildiği kara listeye düşmüş olursunuz. Bankalar müşterilerine kredi vermeden önce bu listeyi göz önünde bulundururlar. Kredi notunuz da acil para ihtiyacınız için istediğiniz krediye kriter olmaktadır.

Bankalardan acil para için kredi çekemiyorsanız, kara listedeyim acil para lazım, bankalar kredi vermiyor acil para lazım diyorsanız sonraki seçenek ikrazat firmaları olarak bilinen finans kuruluşları olabilir. Bu firmalar bankalar gibi çalışmaktadır ama bankalar sözleşme yaparken finans kuruluşları senette yapabilmektedir. Faiz oranları bankalara nazaran daha fazladır. Bankalardan alamadığınız acil para miktarını bu firmalardan bulma şansınız yüksektir.

Finans kuruluşlarından da acil para bulamadıysanız kuyumcu arayışına da girebilirsiniz. Senetle çalışan kuyumcular bulabilirseniz eğer senet karşılığından kuyumculardan acil para alabilirsiniz. Kuyumcuların çoğunluğu bu şekilde çalışmadıklarını ve hatta müşterilerin gelip bu soruyu sormalarından bıktıklarını söylüyorlar ama hala aralarında senetle borç para veren kuyumcular da varmış. Söylentiye göre sadece tanıdıkları, güvendikleri müşterilerine bu şekilde hizmet veriyormuş bahsi geçen kuyumcular. Eğer sizin de müşterisi olduğunuz bir kuyumcu var ise şansınızı deneyebilirsiniz. Belki de aradığınız acil para kuyumcunuzdadır.

Bir diğer yöntem de akıllı telefon satarak acil para bulma yöntemidir. Senetle alışveriş yapılabilen mağazalara gidip senetle akıllı telefon alabilirsiniz. Aldığınız akıllı telefonu piyasa fiyatının biraz altında satabilir, acil para ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Eğer bu seçenek size mantıklı gelirse hangi telefonların satışında zarar edilmediğini araştırıp öyle şansınızı deneyebilirsiniz.

Bahsi geçen tüm seçenekler size yardımcı olmadıysa hala acil paraya ihtiyacınız varsa, son seçenek borç veren tefeci gibi görünüyorsa da asla tefecilerden borç para almayı düşünmeyiniz. Tefeciler size acil para verebilirler ama çok yüksek faizler eklerler hatta bunu kısa zamanda geri ödemenizi de isterler. Geri ödeyemediğinizde borcunuz katlanır, sevdiklerinizin sağlığı ya da sizin sağlığınız tehlikeye girer. Bu yüzden tefecilerden asla borç para talep etmeyiniz. Acil para için yasal yöntemleri denemeniz sizin için daha iyi olacaktır.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


ÖNEMLİ UYARI

Bu sitede yer alan herhangi bir bilgi, yorumdan, analizden tablo ve al/sat işareti bilgisinden, kaynaklanan kayıp ya da zararlarınızdan sorumlu değildir. acilpara.org sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Bilgiler ve yorumlar isabetli olmayabilir, bu da buradaki bilgilerin fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Bu yüzden acilpara.org buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır. Acil para ihtiyaçlarınız için asla tefecileri seçmeyiniz. En güvenli yol olan bankalar ve finans şirketleri ile görüşmeniz sizin için daha iyi olacaktır. acilpara.org sitesinin hiç bir banka ve finans şirketi ile bağlantısı yoktur.