2018-05-02T09:32:56Z 2018-01-08T09:39:49Z

Acil Para İhtiyacım Var

Acil Para İhtiyacım Var

Çok kötü durumdaysanız ve maddi olarak kendinizi dipte hissediyorsanız ümitsizliğe kapılmayın. Çünkü yalnız değilsiniz. Bir çok insanın acil para ihtiyacı var ve çoğunlukla bu ihtiyaç bir şekilde çözülüyor. Acil para ihtiyacım var, acil para lazım, nereden acil para bulabilirim, acil nakit bulmam lazım, acil tefeciden borç almam lazım diye düşünenlerin bir çoğu bu sorunu atlatmaya çalışıyor.

Acil para ihtiyacınız için aşağıdaki acil para bulma yolları belki size yardımcı olabilir.

Eğer sigortalı bir çalışansanız ve en az asgari ücrette bir geliriniz varsa nasıl para bulabilirim dediğinizde yapacağınız ilk iş çalıştığınız firmanın muhasebe departmanına gitmeniz. Durumunuzu anlatmanız, acil paraya ihtiyacınızın olduğunu söylemeniz size avans kapısı açabilir. Aldığınız avans ile acil para ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Eğer çalıştığınız yer büyük bir firma değilse, patronunuzla aynı ortamdaysanız ve departman diye bir şey yok ise işiniz daha kolaydır. Direkt patronunuza durumunuzu anlatabilir, acil para isteyebilirsiniz. Tabi istediğiniz acil parayı patronunuz da size veremeyebilir. Büyük olmayan firmalarda avans sistemi pek işlememektedir.

Çalışmıyorsanız ya da çalıştığınız firmadan avans alamadıysanız ve hala acil para bulamadıysanız sonraki kapınız yakınlarınız olmalıdır.

Kara gün dostu diye tabir edilen insanlar hala yanınızda olabilirler. Bunu anlayabilmeniz için yakın çevrenizde olan insanlara durumunuzdan bahsedebilirsiniz. Önceliğiniz kan bağınızın olduğu akrabalarınız olmalıdır. Akrabalarınız maddi yardıma ihtiyacım var dediğinizde size acil para konusunda yardımcı olabilirler. Tabi ki gelirleri doğrultusunda. Keşke akrabaların birleşip yardımcı olduğu bir zamanda yaşasak ama genelde akrabalar destek yerine köstek olma konusunda çok iyilerdir. Sizin yardımcı olabilecek akrabalarınız varsa mutlaka denemeyi ihmal etmeyin. Eğer aradığınız acil para akrabalarınızda var ise borcunuzu hemen kapatabilir, bankalarla, finans kuruluşlarıyla, tefecilerle uğraşmak zorunda kalmazsınız. Faiz de ödememiş olursunuz. Bu devirde faizle borç para veren (döviz ve altın haricinde tabi) akraba yoktur herhalde.

Akrabalarınızdan acil para bulamadıysanız sonraki kapınız arkadaşlarınız olabilir. Dostum dediğiniz insanlar çevrenizde var ise size yardımcı olmak isteyeceklerdir. Acil para ihtiyacınızın tamamını karşılayamasalarda bir kısmını size verebilirler.

Faizsiz para nerden bulabilirim diye düşünüyorsanız faizsiz borç para bulma işlemi buraya kadardı. Bundan sonra acil para isteyeceğiniz neresi olursa olsun sizden faiz alacaktır. Örneğin ilk adım bankalardır.

Bankalar acil para ihtiyacında olanlar için seve seve kredi vermektedirler. 1 saat içinde para bulmak bankalar sayesinde gerçekleşebilir. Hemen size ödeme tablosu çıkarırlar ve istediğiniz faiz oranıyla, istediğiniz vade seçeneğiyle 1 saat içinde para lazım deyip acil paranızı alabilirsiniz. Daha sonra seçtiğiniz faiz oranı ve vade seçeneğiyle geri ödeyebilirsiniz. Tabi bunun için de bir koşul var. Daha önceden bankalarla hiç sorun yaşamamış olmanız gerekiyor. Tek bir banka ile sorun yaşamış bile olsanız tüm bankaların görebildiği kara listeye düşmüş olursunuz. Bankalar müşterilerine kredi vermeden önce bu listeyi göz önünde bulundururlar. Kredi notunuz da acil para ihtiyacınız için istediğiniz krediye kriter olmaktadır.

Bankalardan acil para için kredi çekemiyorsanız, kara listedeyim acil para lazım, çok sıkıştım para lazım ama bankalar kredi vermiyor acil para lazım diyorsanız sonraki seçenek ikrazat firmaları olarak bilinen finans kuruluşları olabilir. Bu firmalar bankalar gibi çalışmaktadır ama bankalar sözleşme yaparken finans kuruluşları senette yapabilmektedir. Faiz oranları bankalara nazaran daha fazladır. Bankalardan alamadığınız acil para miktarını bu firmalardan bulma şansınız yüksektir.

Finans kuruluşlarından da acil para bulamadıysanız ve hala acil nakit nasıl bulabilirim diye düşünüyorsanız kuyumcu arayışına da girebilirsiniz. Senetle çalışan kuyumcular bulabilirseniz eğer senet karşılığından kuyumculardan acil para alabilirsiniz. Kuyumcuların çoğunluğu bu şekilde çalışmadıklarını ve hatta müşterilerin gelip bu soruyu sormalarından bıktıklarını söylüyorlar ama hala aralarında senetle borç para veren kuyumcular da varmış. Söylentiye göre sadece tanıdıkları, güvendikleri müşterilerine bu şekilde hizmet veriyormuş bahsi geçen kuyumcular. Eğer sizin de müşterisi olduğunuz bir kuyumcu var ise acil para yardımı arıyorum diyebilir, şansınızı deneyebilirsiniz. Belki de aradığınız acil para kuyumcunuzdadır.

Bir diğer yöntem de akıllı telefon satarak acil para bulma yöntemidir. Senetle alışveriş yapılabilen mağazalara gidip senetle akıllı telefon alabilirsiniz. Aldığınız akıllı telefonu piyasa fiyatının biraz altında satabilir, acil para ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Eğer bu seçenek size mantıklı gelirse hangi telefonların satışında zarar edilmediğini araştırıp öyle şansınızı deneyebilirsiniz.

Bahsi geçen tüm seçenekler size yardımcı olmadıysa hala borç para nereden bulabilirim diyorsanız ve acil paraya ihtiyacınız varsa, son seçenek senetle para veriyorum diyen tefeci gibi görünüyorsa da asla tefecilerden borç para almayı düşünmeyiniz. Tefeciler size acil para verebilirler ama çok yüksek faizler eklerler hatta bunu kısa zamanda geri ödemenizi de isterler. Geri ödeyemediğinizde borcunuz katlanır, sevdiklerinizin sağlığı ya da sizin sağlığınız tehlikeye girer. Bu yüzden tefeci bulamıyorum diye üzülmeyiniz, bulduğunuzda da tefecilerden asla borç para talep etmeyiniz. Acil para için yasal yöntemleri denemeniz sizin için daha iyi olacaktır.

Senetle Para Veren Kuyumcular

Kuyumcuları yıllarca altın ve gümüş satan yerler olarak biliyorsanız ve maddi yardıma ihtiyacım var diyorsanız size iyi bir haberimiz var. Acil nakit ihtiyacınız var ise senetle para veren kuyumcular

Acil Senetle Para Verenler 2023

Acil bir durumdaysanız ve acil nakit gerekiyorsa zor günler sizleri bekliyor olabilir. Acil para bulmak özellikle bankalardan kredi alamayıp nasıl para bulabilirim diyenler için tam bir kabustur. Zor

Acil Para Arıyorum

Çok çok acil para isteyen, bugün para bulmam lazım diye kara kara düşünen arkadaşlar dikkatlice okuyun. İnternet sitelerinde size düşük kredi oranlarıyla borç veriyoruz, acil nakit verilir, borç para veriyorum diyenlere
158 Yorum

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Acil Para Hakkında

Bu site acil para ve acil nakit ihtiyacı olan herkese, nerelerden para bulabileceğini anlatan, fikir veren, yönlendiren, asla ve asla tefecileri önermeyen bir web sitesidir. Bu site kimseye kredi, borç veremez. Sadece nerelere başvurabileceğini söyler. Bu sitedeki yorumların sorumluluğu yorum bırakan kullanıcılara aittir, site yorumlardan ve yorumlardan kaynaklanan kayıp ya da zararlardan sorumlu değildir. Bu sitenin yorum yapan kişilerle herhangi bir bağlantısı yoktur. Eğer bir yorumun içinde mail ya da telefon numarası var ise kimsenin mağdur olmaması için bilgi paylaşılmamaktadır.

Acil Nakit Hakkında

Acil para ihtiyaçlarınız için asla tefecileri seçmeyiniz. En güvenli yol olan bankalar ve finans şirketleri ile görüşmeniz sizin için daha iyi olacaktır. Bu sitenin hiç bir banka ve finans şirketi ile bağlantısı yoktur. Acilpara.org kesinlikle tefecileri önermez. Sitede yapılan yorumlardan oluşacak zararlardan site sorumlu değildir. Bu sitede kullanıcılara acil nakit, acil para, acil borç para, senetle borç para ya da herhangi bir şekilde para verilmemektedir. Acilpara.org sitesi acil para arayanlara sadece tavsiyelerde bulunmaktadır.