2018-03-30T08:45:35Z 2015-08-14T23:45:32Z

Ev Kredisi Başvurusu

Ev Kredisi Başvurusu

Ev ya da konut almak istiyorsunuz fakat acil para ihtiyacınız var ise kredi almak durumundasınızdır. Alacağınız ev ya da konut için herhangi bir bankanın mortgage sistemi üzerinden başvuru yapabilirsiniz. İngilizce bir sözcük olan mortgage uzun ödemeli ve ipotekli ev kredisi anlamına gelmektedir. Genellikle Avrupa ve Amerika’da ev alırken bu şekilde alınır. Ev kredisi alan aileler 20-30 yıl vade ile kredilerini ödeyebilirler. Kira öder gibi ev sahibi olma bu şekilde olmaktadır.

Tüm bankalar müşterilerine ev kredisi ya da konut kredisi adı altında kredi vermektedir. İş Bankası konut kredisi için en çok tercih edilen bankalardan biridir. Ayrıca Ziraat Bankası konut kredisi hesaplama işleminde en çok aranan bankalardan biridir. Ziraat Bankasını diğer bankalardan Halkbank konut kredisi hesaplama ve Vakıfbank konut kredisi hesaplama işlemleri takip etmektedir. Tüm bankaların internet sitesinde konut kredisi hesaplama sayfaları ve birer tane konut kredisi hesaplama aracı bulunmaktadır. Bu sayfalar üzerinden alacağınız ev kredisi için ne kadar ödemeniz gerektiği ve her ay ne kadar ödeme yapmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz.

 

Konut kredisi faiz oranları 2018 yılında artmıştır. Ortalama olarak %1,15 olan ev kredisi faiz oranı bankalara göre değişebilmektedir. Alacağınız konut için acil para ihtiyacınızı karşılarken tüm bankaların konut kredisi faiz oranlarını inceleyip, konut kredisi en uygun olan bankayı tercih edebilirsiniz.

Mortgage nasıl alınır?

Türkiye’de 2007 yılında çıkan yasa ile birlikte faaliyete geçen mortgage için öncelikle kimlik bilgileri ve gelir doğrulaması için bazı belgeler başvurduğunuz banka tarafından istenir. Konut kredisi en uygun bankayı bulduğunuzda Satın alınmak istenen evin fiyatı ne kadar ise, bu bedelin %20 yada %25 gibi oranları peşinat olarak istenir. İstenen bu para ev fiyatlarının aşağılara düşmesi ve ödemede sıkıntı yaşanması durumunda bankanın teminatıdır. Kredi alınırken alınmış olan ev ipotek yapılır. Bankalar tüm bu işlemlerle beraber bir adette kefil istemektedir.

Ev Kredisi İçin Gerekli Belgeler

  • Nüfus cüzdanı, Ehliyet veya Pasaport
  • İkametgah
  • Maaş Bordrosu ya da Vergi Levhası
  • Gelir Belgesi (Gelir belgeniz yok ise gelir belgesiz kredi veren bankalar yazısını da okuyabilirsiniz)
  • Evin tapusu (Kat Mülkiyeti veya Kat İrtifakı, İnşaat Ruhsatı)

Acil Para 2018

Acil para yardımı arıyorum diyen herkesin çok zor şartlar altında kaldığından emin olabilirsiniz. Çünkü acil para bulmak gerçekten çok meşakatli bir süreçtir. Acil para aramaya ilk olarak yakın

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Acil para lazım olduğunda, çok sıkıştım para lazım dediğinizde acil para bulmanın ne kadar zor olduğunu görmüşsünüzdür. Eğer gelir belgeniz, maaş bordronuz ya da vergi levhanız yoksa bankalardan

Acil Para Lazım

Sıkıntıya düştüyseniz, çok sıkıştım para lazım diyor ve acil para lazım diye düşünmeye başladıysanız size yardımcı olmaya çalışalım. İlk olarak çalıştığınız firmanın muhasebesine giderek  acil nakit ihtiyacınızdan bahsedin ve bugün
3 Yorum

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Acil Para Hakkında

Bu site acil para ve acil nakit ihtiyacı olan herkese, nerelerden para bulabileceğini anlatan, fikir veren, yönlendiren, asla ve asla tefecileri önermeyen bir web sitesidir. Bu site kimseye kredi, borç veremez. Sadece nerelere başvurabileceğini söyler. Bu sitedeki yorumların sorumluluğu yorum bırakan kullanıcılara aittir, site yorumlardan ve yorumlardan kaynaklanan kayıp ya da zararlardan sorumlu değildir. Bu sitenin yorum yapan kişilerle herhangi bir bağlantısı yoktur. Eğer bir yorumun içinde mail ya da telefon numarası var ise kimsenin mağdur olmaması için bilgi paylaşılmamaktadır.

Acil Nakit Hakkında

Acil para ihtiyaçlarınız için asla tefecileri seçmeyiniz. En güvenli yol olan bankalar ve finans şirketleri ile görüşmeniz sizin için daha iyi olacaktır. Bu sitenin hiç bir banka ve finans şirketi ile bağlantısı yoktur. Acilpara.org kesinlikle tefecileri önermez. Sitede yapılan yorumlardan oluşacak zararlardan site sorumlu değildir. Bu sitede kullanıcılara acil nakit, acil para, acil borç para, senetle borç para ya da herhangi bir şekilde para verilmemektedir. Acilpara.org sitesi acil para arayanlara sadece tavsiyelerde bulunmaktadır.