Acil Nakit Verilir! Satılık eşyalar değerinde alınır. Eşya sat acil para bul.

Ev Kredisi Başvurusu

Ev ya da konut kredisi almak istiyorsanız, bütün bankaların mortgage sistemi üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Peki mortgage nedir? İngilizce bir sözcük olan mortgage uzun ödemedli ve ipotekli ev kredisi anlamına gelmektedir. Genellikle Avrupa ve Amerika’da ev alırken mortgage ile alınır. Bu ev kredisini alan aileler 20-30 yıl vade ile kredilerini ödeyebilirler. Kira öder gibi ev sahibi olma bu şekilde olmaktadır.

Mortgage nasıl alınır?

Türkiye’de 2007 yılında çıkan yasa ile birlikte faaliyete geçen mortgage için öncelikle kimlik bilgileri ve gelir doğrulaması için bazı belgeler banka tarafından istenir. Satın alınmak istenen evin fiyatı ne kadar ise, bu bedelin %20 yada %25 gibi oranları peşinat olarak istenir. İstenen bu para ev fiyatlarının aşağılara düşmesi ve ödemede sıkıntı yaşanması durumunda bankanın teminatıdır. Kredi alınırken alınmış olan ev ipotek yapılır. Bankalar tüm bu işlemlerle beraber bir adette kefil istemektedir.

Ev Kredisi İçin Gerekli Belgeler

  • Nüfus cüzdanı, Ehliyet veya Pasaport
  • İkametgah
  • Maaş Bordrosu ya da Vergi Levhası
  • Evin tapusu (Kat Mülkiyeti veya Kat İrtifakı, İnşaat Ruhsatı)
1 Yorum

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


ÖNEMLİ UYARI

Bu sitede yer alan herhangi bir bilgi, yorumdan, analizden tablo ve al/sat işareti bilgisinden, kaynaklanan kayıp ya da zararlarınızdan sorumlu değildir. acilpara.org sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Bilgiler ve yorumlar isabetli olmayabilir, bu da buradaki bilgilerin fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Bu yüzden acilpara.org buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır. Acil para ihtiyaçlarınız için asla tefecileri seçmeyiniz. En güvenli yol olan bankalar ve finans şirketleri ile görüşmeniz sizin için daha iyi olacaktır. acilpara.org sitesinin hiç bir banka ve finans şirketi ile bağlantısı yoktur.