2018-12-04T10:29:27Z 2018-03-12T17:10:15Z

Acil Para 2018

Acil Para 2018

Acil para yardımı arıyorum diyen herkesin çok zor şartlar altında kaldığından emin olabilirsiniz. Çünkü acil para bulmak gerçekten çok meşakatli bir süreçtir. Acil para aramaya ilk olarak yakın çevrenizden başlamalısınız. Sizden kar elde etmek istemeyen, sizi zor duruma sokmayacak sadece onlar vardır. Yakınlarınızdan senetle borç para almanız pek mümkün olmasa da kısa bir süre için güvene dayalı acil para isteyebilirsiniz. Zaten senetle borç para işlemi yasal bir işlem değildir ve hatta tefeciliğe kadar gitmektedir.

Bugün para bulmam lazım, çok sıkıştım para lazım diyen bir çok kişi hızlı borç para için tefecilerden medet ummaktadır. Senetle para vere tefecilerden borç para almak tehlikeli bir adım olacaktır. Tefeciler size istediğiniz acil para miktarını kısa sürede temin edeceklerdir. 1 saat içinde para bulmak tefeciler için kolay olabilir. Ama tefeciden aldığınız borç parayı geri ödemede çok büyük sorunlar yaşarsınız. Genellikle tefeciden alınan borç yüzünden bir çok kötü haber duyabiliyoruz. Basit düşünmek gerekirse, tefeciden borç para alırsanız kendi can sağlığınızı ve yakınlarınızı tehlikeye atmış olursunuz. Bu nedenle senetle para veren tefeciler den uzak durmanız sizin için en faydalısı olacaktır. Senetle para veren kuyumcular da var deniliyor ama bulması gerçekten çok zormuş. Ne kadar senetle borç alacağınız yer bir firma olsa da, bir kuyumcu olsa da işin içine senet girince, senetle borç para alınınca gerçekten işler biraz tefeciliğe doğru gidecektir. Bu nedenle senetle para veren kuyumcu bulmadan önce iyi düşünmelisiniz. Denilene göre acil para ihtiyacı içindeki insanlar senetle para veren kuyumcular ararken kuyumcular da bu durumdan usanmışlar. Gördüğünüz her kuyumcu senetle para veren kuyumculardan biri olmayabilir. Bu işi yapan yani senetle para veren kuyumcular veya senetle altın veren kuyumcular yalnızca daha alışverişe gelen, ticaret yaptıkları müşterilerine bu hizmeti veriyorlarmış. Eğer çeyrek altın aldığınız, döviz bozdurduğunuz bir kuyumcu var ise, yani sizi tanıyan ve size güvenen bir kuyumcu var ise senetle borç para istemeniz daha mantıklı olacaktır.

Çalışıyorsanız ve maaşınızı düzenli alıyorsanız patronunuzla veya muhasebeyle görüşüp avans isteyebilirsiniz. Acil para ihtiyacınız için alacağınız avans her ay maaşınızdan küçük miktarlarla düşülebilir. Tabi ki çalıştığınız firmanın da bu duruma gücü yetebiliyor olması gerek. Zor durumda olan bir firmada çalışıyorsanız acil para yardımı arıyorum, çok sıkıştım para lazım deseniz de avans işlemi sizin için uygun olmayacaktır ama tabi ki denemekte fayda var.

En güvenilir ve yasal acil para kapısı şüphesiz bankalardır. Bankalardan alacağınız ihtiyaç kredisi ile acil para ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Bankaların web sitelerinde kredi faiz oranları ve kredi hesaplama araçları mevcuttur. Bu faiz oranlarına bakarak, ödeyebileceğiniz taksiti hesaplayarak, size en uygun olan faiz oranını belirleyebilirsiniz. Daha sonra bankaların şubelerine giderek veya telefon bankacılığı aracılığıyla da ihtiyaç kredisi için başvuru yapabilirsiniz. Acil para ihtiyacınız için yapacağınız ihtiyaç kredisi başvurularında artık sadece TC kimlik numaranız bile yeterli olmaktadır. Kimlik numaranız ile bankalar sizin ekonomik geçmişinizi ve şu an ki durumunuzu görebilirler. Tüm bunları inceleyerek size kredi vermeye ya da vermemeye karar vereceklerdir. Eğer kara listede değilseniz ve geçmişinizde bankalarla ilgili herhangi bir sorun yoksa rahat rahat ihtiyaç kredisi alıp acil para derdinizden kurtulabilirsiniz. Bankalar kredi vermiyorsa işler biraz daha zorlaşabilir. Kredi çekemiyorum nereden para bulabilirim diye düşünüyorsanız gelir belgesiz kredi veren bankaları da bir araştırmanızı öneririz. Faiz oranları sizin belirlediğinize göre yüksek olabilir ama belki de bu bankalar size aradığınız acil para konusunda destek olabilirler. Taksitleriniz biraz artmış olur ama çok acil olan para ihtiyacınızı güvenli bir şekilde çözmüş olursunuz.

Borç para nereden bulabilirim diye düşünürken nakit para verilir, borç para veriyorum diyen kişilere güvenmemelisiniz. Özellikle sizden ön ödeme isterlerse asla ödeme yapmamalısınız. Sizden aldıkları ön ödemeden sonra ortadan kaybolma ihtimalleri çok yüksektir. Acil para ararken bu dolandırıcıların eline düşmek istemezsiniz.

Devletten acil para yardımı talep etmek isterseniz 144 numaralı ücretsiz çağrı merkezini arayıp, maddi olarak kötü durumda olduğunuzdan bahsedebilir, hatta acil para konusunda yardım isteyebilirsiniz.

Acil Senetle Para Verenler

Acil bir durumdaysanız ve acil nakit gerekiyorsa zor günler sizleri bekliyor olabilir. Acil para bulmak özellikle bankalardan kredi alamayıp nasıl para bulabilirim diyenler için tam bir kabustur. Zor

İş Bankası Kredi Hesaplama

1924 yılının Temmuz ayında Bakanlar Kurulu’nu toplayan Mustafa Kemal “Vatanı kurtaracak ve yükseltecek tedbirlerin başında olarak, halkın doğrudan itibar ve itimadından doğup meydana gelen tam manasıyla modern ve

Acil Para Lazım İzmir

İzmir’de yaşıyor ve acil para lazım diyorsanız bu yazı size yardımcı olabilir. Parasal yönden zor günler geçiriyor olabilirsiniz. Acil para için internet sitelerinde bir çok yazı okumuş olabilirsiniz. Gezdiğiniz
147 Yorum

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Acil Para Hakkında

Bu site acil para ve acil nakit ihtiyacı olan herkese, nerelerden para bulabileceğini anlatan, fikir veren, yönlendiren, asla ve asla tefecileri önermeyen bir web sitesidir. Bu site kimseye kredi, borç veremez. Sadece nerelere başvurabileceğini söyler. Bu sitedeki yorumların sorumluluğu yorum bırakan kullanıcılara aittir, site yorumlardan ve yorumlardan kaynaklanan kayıp ya da zararlardan sorumlu değildir. Bu sitenin yorum yapan kişilerle herhangi bir bağlantısı yoktur. Eğer bir yorumun içinde mail ya da telefon numarası var ise kimsenin mağdur olmaması için bilgi paylaşılmamaktadır.

Acil Nakit Hakkında

Acil para ihtiyaçlarınız için asla tefecileri seçmeyiniz. En güvenli yol olan bankalar ve finans şirketleri ile görüşmeniz sizin için daha iyi olacaktır. Bu sitenin hiç bir banka ve finans şirketi ile bağlantısı yoktur. Acilpara.org kesinlikle tefecileri önermez. Sitede yapılan yorumlardan oluşacak zararlardan site sorumlu değildir. Bu sitede kullanıcılara acil nakit, acil para, acil borç para, senetle borç para ya da herhangi bir şekilde para verilmemektedir. Acilpara.org sitesi acil para arayanlara sadece tavsiyelerde bulunmaktadır.