2018-02-21T09:11:23Z 2015-08-14T23:45:32Z

Ev Kredisi Başvurusu

Ev ya da konut almak istiyorsunuz fakat acil para ihtiyacınız var ise kredi almak durumundasınızdır. Alacağınız ev ya da konut için herhangi bir bankanın mortgage sistemi üzerinden başvuru yapabilirsiniz. İngilizce bir sözcük olan mortgage uzun ödemeli ve ipotekli ev kredisi anlamına gelmektedir. Genellikle Avrupa ve Amerika’da ev alırken bu şekilde alınır. Bu ev kredisini alan aileler 20-30 yıl vade ile kredilerini ödeyebilirler. Kira öder gibi ev sahibi olma bu şekilde olmaktadır.

Mortgage nasıl alınır?

Türkiye’de 2007 yılında çıkan yasa ile birlikte faaliyete geçen mortgage için öncelikle kimlik bilgileri ve gelir doğrulaması için bazı belgeler banka tarafından istenir. Satın alınmak istenen evin fiyatı ne kadar ise, bu bedelin %20 yada %25 gibi oranları peşinat olarak istenir. İstenen bu para ev fiyatlarının aşağılara düşmesi ve ödemede sıkıntı yaşanması durumunda bankanın teminatıdır. Kredi alınırken alınmış olan ev ipotek yapılır. Bankalar tüm bu işlemlerle beraber bir adette kefil istemektedir.

Ev Kredisi İçin Gerekli Belgeler

  • Nüfus cüzdanı, Ehliyet veya Pasaport
  • İkametgah
  • Maaş Bordrosu ya da Vergi Levhası
  • Evin tapusu (Kat Mülkiyeti veya Kat İrtifakı, İnşaat Ruhsatı)

Akbank Acil Kredi Başvurusu

İhtiyaç Kredilerinde Kaçırılmayacak Fırsat! Şimdi al, Ekim’de öde! Akbank ihtiyaç kredisi tüm acil para ihtiyaçlarınızı zorlanmadan karşılayabilirsiniz. 2.500 TL kredinizi alıp 36 ayda 90 TL taksitle kolayca ödeyebilirsiniz.

Acil Para Lazım Diyorsanız

Evet gerçekten acil para lazım diyenlerdenseniz, çok sıkıştım para lazım diyorsanız size sadece birkaç tavsiye verebiliriz. İlk tavsiyemiz asla ve asla tefecilerden acil para adı altında borç para almayınız.

Acil Para Senetle

Senetle para bulmak, acil para bulmak kadar zordur. Acil para bulmak için aklınıza ilk olarak senet gelmemelidir. İlk olarak yakın çevrenizden acil borç para istemeniz daha kolay bir
1 Yorum

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Acil Para Hakkında

Bu site acil para ve acil nakit ihtiyacı olan herkese, nerelerden para bulabileceğini anlatan, fikir veren, yönlendiren, asla ve asla tefecileri önermeyen bir web sitesidir. Bu site kimseye kredi, borç veremez. Sadece nerelere başvurabileceğini söyler. Bu sitedeki yorumların sorumluluğu yorum bırakan kullanıcılara aittir, site yorumlardan ve yorumlardan kaynaklanan kayıp ya da zararlardan sorumlu değildir. Bu sitenin yorum yapan kişilerle herhangi bir bağlantısı yoktur. Eğer bir yorumun içinde mail ya da telefon numarası var ise kimsenin mağdur olmaması için bilgi paylaşılmamaktadır.

Acil Nakit Hakkında

Acil para ihtiyaçlarınız için asla tefecileri seçmeyiniz. En güvenli yol olan bankalar ve finans şirketleri ile görüşmeniz sizin için daha iyi olacaktır. Bu sitenin hiç bir banka ve finans şirketi ile bağlantısı yoktur. Acilpara.org kesinlikle tefecileri önermez. Sitede yapılan yorumlardan oluşacak zararlardan site sorumlu değildir. Bu sitede kullanıcılara acil nakit, acil para, acil borç para, senetle borç para ya da herhangi bir şekilde para verilmemektedir. Acilpara.org sitesi acil para arayanlara sadece tavsiyelerde bulunmaktadır.