Ev Kredisi Başvurusu

Ev ya da konut kredisi almak istiyorsanız, bütün bankaların mortgage sistemi üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Peki mortgage nedir? İngilizce bir sözcük olan mortgage uzun ödemedli ve ipotekli ev kredisi anlamına gelmektedir. Genellikle Avrupa ve Amerika’da ev alırken mortgage ile alınır. Bu ev kredisini alan aileler 20-30 yıl vade ile kredilerini ödeyebilirler. Kira öder gibi ev sahibi olma bu şekilde olmaktadır.

Mortgage nasıl alınır?

Türkiye’de 2007 yılında çıkan yasa ile birlikte faaliyete geçen mortgage için öncelikle kimlik bilgileri ve gelir doğrulaması için bazı belgeler banka tarafından istenir. Satın alınmak istenen evin fiyatı ne kadar ise, bu bedelin %20 yada %25 gibi oranları peşinat olarak istenir. İstenen bu para ev fiyatlarının aşağılara düşmesi ve ödemede sıkıntı yaşanması durumunda bankanın teminatıdır. Kredi alınırken alınmış olan ev ipotek yapılır. Bankalar tüm bu işlemlerle beraber bir adette kefil istemektedir.

Ev Kredisi İçin Gerekli Belgeler

  • Nüfus cüzdanı, Ehliyet veya Pasaport
  • İkametgah
  • Maaş Bordrosu ya da Vergi Levhası
  • Evin tapusu (Kat Mülkiyeti veya Kat İrtifakı, İnşaat Ruhsatı)
1 Yorum

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Acil Para Hakkında

Bu site acil para ve acil nakit ihtiyacı olan herkese, nerelerden para bulabileceğini anlatan, fikir veren, yönlendiren, asla ve asla tefecileri önermeyen bir web sitesidir. Bu site kimseye kredi, borç veremez. Sadece nerelere başvurabileceğini söyler. Bu sitedeki yorumların sorumluluğu yorum bırakan kullanıcılara aittir, site yorumlardan ve yorumlardan kaynaklanan kayıp ya da zararlardan sorumlu değildir. Bu sitenin yorum yapan kişilerle herhangi bir bağlantısı yoktur. Eğer bir yorumun içinde mail ya da telefon numarası var ise kimsenin mağdur olmaması için bilgi paylaşılmamaktadır.

Acil Nakit Hakkında

Acil para ihtiyaçlarınız için asla tefecileri seçmeyiniz. En güvenli yol olan bankalar ve finans şirketleri ile görüşmeniz sizin için daha iyi olacaktır. Bu sitenin hiç bir banka ve finans şirketi ile bağlantısı yoktur. Acilpara.org kesinlikle tefecileri önermez. Sitede yapılan yorumlardan oluşacak zararlardan site sorumlu değildir. Bu sitede kullanıcılara acil nakit, acil para, acil borç para, senetle borç para ya da herhangi bir şekilde para verilmemektedir. Acilpara.org sitesi acil para arayanlara sadece tavsiyelerde bulunmaktadır.