Acil Nakit Verilir! Satılık eşyalar değerinde alınır. Eşya sat acil para bul.

Acil Para Bulmam Lazım Ne Yapmalıyım?

Acil para lazım diye sıkıntıya girdiğinizde acil para bulmanın zorluklarıyla mutlaka karşılaşmışsınızdır. Acil para bulmak gerçekten de zor bir olay. Acil para bulmam lazım, çok acil para lazım nasıl bulcam? nerden acil para bulabilirim? gibi sorular kafanızı karıştırabilir.

Acil para bulmam lazım ne yapmalıyım diye düşünüyorsanız ilk iş olarak yakınlarınızla konuşmalısınız. Dostlarınızı ya da kan bağınız olan akrabalarınızdan acil para isteyebilirsiniz. Dostlar bu günler içindir. Tabi onların da durumları size yardım etmeye yetiyor mu bunu da düşünmeniz gerekiyor. Acil para lazım olduğundan yakın çevrenizle aranız da bozulabilir, buna çok dikkat etmelisiniz. Yakın çevrenizdekiler size faizsiz, uzun vadeli, senetsiz acil para verecekleri için sizin için en mantıklı borç alma yöntemi bu olmalıdır. Bankalar ve firmalar size faizle borç verecekleri için ödemeniz daha fazla olacak ve acil para ihtiyacınız size biraz pahalıya patlayacaktır. Sonuçta onların da işi bu, sizden faiz alarak kar elde ediyor, para kazanıyorlar.

Senetle Acil Para Bul

İşin içinde senet varsa, muhatap olduğunu kişi ya da firma banka değil ise dikkat edin bu biraz tefeciliğe benziyor. Tefeciden acil para alınır mı? tefeciden borç almam lazım, acil tefeci arıyorum gibi düşüncelerinizden vazgeçin. Tefeciler size gerekli olan acil para miktarını mutlaka karşılayacaklardır çünkü sizden önce yüzlerce kişiye acil borç para vermişlerdir hatta verdiklerinden kat kat daha fazla para kazanmışlardır. Tefecilerden alacağınız acil borç parayı yüksek faizler ve kısa vadelerle ödemek zorunda kalırsınız. Bir müddet sizi rahatlatabilir ama daha sonrasında sancılı bir süreç yaşama ihtimaliniz çok yüksek. Bu nedenle hem kendi can güvenliğiniz hem de çevreniz için tefecilerden borç para almak fikrinden uzak durunuz.

Senetle Borç Veren Kuyumcular

Böyle bir söylenti var fakat hiç bir kuyumcu açık açık biz bu işi yapıyoruz demiyor, camına ya da tabelasına senetle borç veriyoruz diye asmıyor (asamaz da zaten). Söylenene göre acil para veren kuyumcular sadece bildiği, tanıdığı müşterilerine borç para veriyorlar. Senet karşılığında verdikleri acil borç parayı taksit taksit faizi ile birlikte geri alıyorlar. Senetle borç altın veren kuyumcular da var deniliyor fakat borç para veren kuyumcular kadar çok konusu geçmiyor. Eğer müşterisi olduğunuz bir kuyumcu var ise şansınızı deneyebilir, acil para ihtiyacınızdan bahsedebilirsiniz.

Bankadan Acil Para Nasıl Bulunur?

En kolay para bulma yöntemi bankalardan kredi istemektir. Bankalar biri gelse de bizden kredi istese diye öylece beklemektedirler. Eğer bankalarla geçmişinizde bir pürüz yok ise, onlarla hiç sorun yaşamadıysanız. Kara liste denilen bankalar arası müşteri karnesinde adınız geçmiyorsa acil para bulmak için yapmanız gerek tek şey bir bankaya gidip ihtiyaç kredisi çekmektir. Eğer bankalar size kredi vermiyor, kredi notunuz düşük ise senetle borç veren kuyumcular seçeneğine tekrar bakabilirsiniz.

Senetle alışveriş yapılan yerlerden cep telefonu alıp, değerinin altında satıp acil paraya sahip olma şansınız da var. Gerçi bile bile zarara girmiş oluyorsunuz ama belki acil para bulma konusunda size yardımcı olabilir. Eğer cep telefonu alıp satmayı düşünüyorsanız satınca değeri düşmeyen telefonları tercih ediniz. Durduk yere tekrar zarara girmek istemezsiniz.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


ÖNEMLİ UYARI

Bu sitede yer alan herhangi bir bilgi, yorumdan, analizden tablo ve al/sat işareti bilgisinden, kaynaklanan kayıp ya da zararlarınızdan sorumlu değildir. acilpara.org sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Bilgiler ve yorumlar isabetli olmayabilir, bu da buradaki bilgilerin fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Bu yüzden acilpara.org buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır. Acil para ihtiyaçlarınız için asla tefecileri seçmeyiniz. En güvenli yol olan bankalar ve finans şirketleri ile görüşmeniz sizin için daha iyi olacaktır. acilpara.org sitesinin hiç bir banka ve finans şirketi ile bağlantısı yoktur.