2018-12-04T11:46:22Z 2018-01-04T09:18:14Z

Acil Para Bulmam Lazım Ne Yapmalıyım?

Acil Para Bulmam Lazım Ne Yapmalıyım?

Acil para lazım diye sıkıntıya girdiğinizde acil para bulmanın zorluklarıyla mutlaka karşılaşmışsınızdır. Acil para bulmak gerçekten de zor bir olay. Acil para bulmam lazım, çok acil para lazım nasıl bulcam? nerden acil para bulabilirim? gibi sorular kafanızı karıştırabilir, acil nakit lazım diyerek kara kara düşünüyor, üzülüyor olabilirsiniz.

Acil para bulmam lazım ne yapmalıyım diye düşünüyorsanız ilk iş olarak yakınlarınızla, arkadaşlarınızla, akrabalarınızla konuşmalısınız. Dostlarınızı ya da kan bağınız olan akrabalarınızdan acil para isteyebilirsiniz. Dostlar bu kötü günler içindir. Tabi onların da durumları size yardım etmeye yetiyor mu bunu da düşünmeniz gerekiyor. Acil para lazım olduğundan, 1 saat içinde para bulmak istediğinizden dolayı yakın çevrenizle aranız da bozulabilir, buna çok dikkat etmelisiniz. Yakın çevrenizdekiler size faizsiz, uzun vadeli, senetsiz acil para verecekleri için sizin için en mantıklı borç alma yöntemi bu olmalıdır. Bankalar ve firmalar size faizle borç verecekleri için ödemeniz daha fazla olacak ve acil para ihtiyacınız size biraz pahalıya patlayacaktır. Sonuçta onların da işi bu, sizden faiz alarak kar elde ediyor, para kazanıyorlar.

Senetle Acil Para Bul

İşin içinde senet varsa, muhatap olduğunu kişi ya da firma banka değil ise dikkat edin bu biraz tefeciliğe benziyor. Unutmamak gerekir ki tefecilik yasal değildir. Tefeciden acil para alınır mı? tefeciden borç almam lazım, acil tefeci arıyorum gibi düşüncelerinizden vazgeçin. Tefeciler, 1 saat içinde para lazım dediğinizde size gerekli olan acil para miktarını mutlaka karşılayacaklardır çünkü sizden önce yüzlerce kişiye acil borç para vermişlerdir hatta verdiklerinden kat kat daha fazla para kazanmışlardır. Bulduğunuz tefeci telefon numaraları ile görüşmeler yaptığınızda, tefeci ahmet, tefeci erol, tefeci mustafa gibi kişilerle muhattap olabilirsiniz. Tefeciler bir kere sizinle iletişime geçince, örneğin tefeci mustafa iletişim kurduğunda size borç para vermek için elinden geleni yapacaktır. Tefecilerden alacağınız acil borç parayı yüksek faizler ve kısa vadelerle ödemek zorunda kalırsınız. Bir müddet sizi rahatlatabilir ama daha sonrasında sancılı bir süreç yaşama ihtimaliniz çok yüksek. Bu nedenle maddi yardıma ihtiyacım var deseniz de hem kendi can güvenliğiniz hem de çevreniz için tefecilerden borç para almak fikrinden, tefeci nasıl bulunur düşüncesinden uzak durunuz.

Senetle Borç Veren Kuyumcular

Böyle bir söylenti var fakat hiç bir kuyumcu açık açık biz bu işi yapıyoruz demiyor, camına ya da tabelasına senetle borç veriyoruz diye asmıyor (asamaz da zaten). Söylenene göre acil para veren kuyumcular sadece bildiği, tanıdığı müşterilerine borç para veriyorlar. Senet karşılığında verdikleri acil borç parayı taksit taksit faizi ile birlikte geri alıyorlar. Senetle borç altın veren kuyumcular da var deniliyor fakat borç para veren kuyumcular kadar çok konusu geçmiyor. Eğer müşterisi olduğunuz bir kuyumcu var ise şansınızı deneyebilir, acil para ihtiyacınızdan bahsedebilirsiniz. Yalnız bazı kuyumculardan tepki alabilirsiniz. Çünkü yine söylenene göre acil para ihtiyacı olan insanlar senetle para veren kuyumcu ararken kuyumcuları bu konudan bıktırmışlar.

Bankadan Acil Para Nasıl Bulunur?

En kolay para bulma yöntemi bankalardan kredi istemektir. Bankalar biri gelse de bizden kredi istese diye öylece beklemenin yanı sıra kredi vermek için bayram kredisi, yeni yıl kredisi, x kredisi, y kredisi şeklinde sürekli kampanyalar yapmaktadırlar. Acil para ihtiyacı olan çoğu insan da bu kampanyalardan yararlanarak ihtiyaç kredisi almaktadır. Eğer bankalarla geçmişinizde bir pürüz yok ise, onlarla hiç sorun yaşamadıysanız, kara liste denilen bankalar arası müşteri karnesinde adınız geçmiyorsa acil para bulmak için yapmanız gerek tek şey bir bankaya gidip ihtiyaç kredisi çekmektir. 36 aya kadar taksitlendirilebilen ihtiyaç kredileri çok sıkıştım para lazım dediğinizde sizi kurtarabilir. Eğer bankalar size kredi vermiyor, kredi notunuz düşük ise senetle borç veren kuyumcular seçeneğine tekrar bakabilirsiniz.

Senetle alışveriş yapılan yerlerden akıllı telefon alıp, değerinin çok az altında satıp acil paraya sahip olma şansınız da var. Gerçi bile bile zarara girmiş oluyorsunuz ama belki acil para bulma konusunda size yardımcı olabilir. Eğer akıllı telefon alıp satmayı düşünüyorsanız satınca değeri düşmeyen telefonları tercih ediniz. Durduk yere tekrar zarara girmek istemezsiniz.

Acil Para Lazım Diyorsanız

Acil para lazım diyenlerdenseniz, çok sıkıştım para lazım diyorsanız size sadece birkaç tavsiye verebiliriz. İlk tavsiyemiz asla ve asla tefeciden borç para adı altında acil nakit lazım diyerek acil para almayınız. Tefeci

Maddi Sıkıntısı Olanlar İçin Acil Para

Maddi durumunuz iyi değil, çok sıkıştım para lazım diyor ve bu sıkıntıdan kurtulamıyor musunuz? Öncelikle kendinizi yıpratmayın. Her şeyin başı sağlık. Para sıkıntısı sağlığınızı bozabilir. Eğer durumunuz yok ise ve

Zor Günde Acil Para Bulmak

Borç para nereden bulabilirim diye yapılan acil para aramaları sonucunda acil borç para bulmanın ne kadar zor olduğunu, borç para veriyorum ya da para ihtiyacınız karşılanır diyen herkese de güvenilemeyeceğini
7 Yorum

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Acil Para Hakkında

Bu site acil para ve acil nakit ihtiyacı olan herkese, nerelerden para bulabileceğini anlatan, fikir veren, yönlendiren, asla ve asla tefecileri önermeyen bir web sitesidir. Bu site kimseye kredi, borç veremez. Sadece nerelere başvurabileceğini söyler. Bu sitedeki yorumların sorumluluğu yorum bırakan kullanıcılara aittir, site yorumlardan ve yorumlardan kaynaklanan kayıp ya da zararlardan sorumlu değildir. Bu sitenin yorum yapan kişilerle herhangi bir bağlantısı yoktur. Eğer bir yorumun içinde mail ya da telefon numarası var ise kimsenin mağdur olmaması için bilgi paylaşılmamaktadır.

Acil Nakit Hakkında

Acil para ihtiyaçlarınız için asla tefecileri seçmeyiniz. En güvenli yol olan bankalar ve finans şirketleri ile görüşmeniz sizin için daha iyi olacaktır. Bu sitenin hiç bir banka ve finans şirketi ile bağlantısı yoktur. Acilpara.org kesinlikle tefecileri önermez. Sitede yapılan yorumlardan oluşacak zararlardan site sorumlu değildir. Bu sitede kullanıcılara acil nakit, acil para, acil borç para, senetle borç para ya da herhangi bir şekilde para verilmemektedir. Acilpara.org sitesi acil para arayanlara sadece tavsiyelerde bulunmaktadır.