Acil Nakit Verilir! Satılık eşyalar değerinde alınır. Eşya sat acil para bul.

Acil Para Bulmam Gerek

Acil para ihtiyacınızın hemen çözülmesini bekliyorsanız size pekte iyi olmayan bir haberimiz var, sandığınız kadar kolay değil. Acil para lazım olduğundan ilk olarak çalıştığınız yerden alabileceğinizi düşünebilirsiniz. Evet, genellikle büyük firmalar çalışanlarının bu zor durumlarında onlara avans olarak birkaç maaş verebiliyorlar. Ama çalıştığınız firma o kadar da büyük değilse durumunuzu bilseler dahi acil para konusunda size yardım edemeyebiliyorlar. Sonraki acil borç para kapısı yakın çevrenizdir, bunu düşünebilirsiniz.

Yakın çevrenizdekiler, kan bağınız olan akrabalarınız, acil para isteyeceğinizde sizi geri çevirmeyecek olan can dostlarınız, çok güvendiğiniz onların zor zamanlarında yanlarında olduklarınız arkadaşlarınız. Çevrenizde çok dostunuz var gibi görünüyor olabilir ama acil para ihtiyacı durumunda çoğunun aslında düşündüğünüz gibi olmadıklarını görebilirsiniz. Hemen kötü düşünceye kapılmayın. Herkesin zor durumları olabilir, herkesin acil para ihtiyacı olabilir. Bunu karşılayamamak onları kötü birileri haline dönüştürmeyecektir. Acil para bulamadığınız, alamadığınız insanlar hakkında fikrinizi değiştirmemeniz, onlarla bağınızı koparmamanız sizin faydanıza olacaktır. Biraz empati yaparak durumu çözebilirsiniz.

Tefeciden Borç Alınır mı?

Henüz avans seçeneğini ve yakın çevrenizden acil borç para alma seçeneğini denediniz. Bu durumda tefeciden borç para almak hiçte mantıklı değil. Daha bankaları denemediniz bile. Gerçi her halükarda tefecilerden senetle borç para almak dünyanın en kötü seçimidir. Her ne koşulda olursanız olun, herhangi bir tefeciden borç almayı aklınızdan bile geçirmemelisiniz. Tefeciden acil borç para alırsınız fakat üstüne eklenen yüksek faizleri kısa zamanda ödeyemez ve çok daha kötü bir duruma düşebilirsiniz. Kendi can sağlığınızı ya da çevrenizdekilerin, sevdiklerinizin can sağlığını tehlikeye atmak istemezsiniz. Bu nedenle tefeciden borç para, acil para almayı düşünmemeniz sizin için daha iyi olacaktır.

Bankadan Acil Para Nasıl Alınır?

Bankalar size acil para verecek en güvenilir yerlerdir. Bankaların tüm reklam alanlarından yaptıkları kredi reklamlarını mutlaka görmüşsünüzdür. Çalıştığınız banka var ise ilk olarak bankaya gidip kredi kampanyalarını öğrenebilirsiniz. Çalıştığınız bankanın kredi faiz oranları yüksek ise başka bankalara da gidebilirsiniz, sonuçta müşterisi olduğunuz için acil para ihtiyacınızı o bankadan karşılamak zorunda değilsiniz. Size uygun gelen kredi faizlerine sahip banka ile sözleşme imzalayabilir, seçtiğiniz vade seçeneğine göre de taksit taksit borcunuzu ödeyebilirsiniz. Peki borcunuzu ödeyemediğiniz de ne olur? Tefeciden alacağınız borç gibi can sağlığınız tehlikeye girmez ama haciz gelebilir, ipotek ettiğiniz mallarınız elinizden alınabilir. Yine de tefecilerden kat kat daha mantıklı bir harekettir.

Tabi bankadan bu kadar kolay acil para almak için daha öncesinde bankalarla aranızın bozulmamış olması gerekiyor. Tek bir banka ile aranız bozulsa bile bankaların ortak tuttukları veritabanına bu bilgi girilecektir. Kara liste diye bilinen bu veritabanında siz de varsanız bankalar size olumsuz bakabilirler. Bu nedenle acil para için bankalarla aranızı iyi tutmanız sizin için çok önemlidir.

Kuyumcular Borç Para Veriyor mu?

Böyle bir söylenti var ama ne kadar doğru bilinmez. Bu şekilde çalışan kuyumcular için sadece müşterilerine, tanıdıkları ve güvendikleri insanlara senetle altın ya da senetle borç para veriyorlar diye biliyor. Biraz tefecilik, biraz iyilik gibi görünüyor ama ne kadar doğrudur bilinmez. Müşterisi olduğunuz bir kuyumcu var ise siz de acil para konusunda şansınızı deneyebilirsiniz.

 

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


ÖNEMLİ UYARI

Bu sitede yer alan herhangi bir bilgi, yorumdan, analizden tablo ve al/sat işareti bilgisinden, kaynaklanan kayıp ya da zararlarınızdan sorumlu değildir. acilpara.org sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Bilgiler ve yorumlar isabetli olmayabilir, bu da buradaki bilgilerin fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Bu yüzden acilpara.org buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır. Acil para ihtiyaçlarınız için asla tefecileri seçmeyiniz. En güvenli yol olan bankalar ve finans şirketleri ile görüşmeniz sizin için daha iyi olacaktır. acilpara.org sitesinin hiç bir banka ve finans şirketi ile bağlantısı yoktur.