2018-12-04T11:37:42Z 2018-01-10T09:42:43Z

Acil Para Bulmam Gerek

Acil Para Bulmam Gerek

Acil para ihtiyacınızın hemen çözülmesini bekliyorsanız size pekte iyi olmayan bir haberimiz var, sandığınız kadar kolay değil. Acil para lazım olduğundan ilk olarak çalıştığınız yerden alabileceğinizi düşünebilirsiniz. Evet, genellikle büyük firmalar çalışanlarının bu zor durumlarında onlara avans olarak birkaç maaş verebiliyorlar. Ama çalıştığınız firma o kadar da büyük değilse durumunuzu bilseler dahi acil para konusunda size yardım edemeyebiliyorlar. Sonraki acil borç para kapısı yakın çevrenizdir, bunu düşünebilirsiniz.

Yakın çevrenizdekiler, kan bağınız olan akrabalarınız, acil para istediğinizde sizi geri çevirmeyecek olan can dostlarınız, çok güvendiğiniz onların zor zamanlarında yanlarında olduklarınız arkadaşlarınız. Çevrenizde çok dostunuz var gibi görünüyor olabilir ama acil para ihtiyacı durumunda çoğunun aslında düşündüğünüz gibi olmadıklarını, faizsiz para nerden bulabilirim dediğinizde size yardımcı olmak isteyeceklerini görebilirsiniz. Hemen kötü düşünceye kapılmayın. Herkesin zor durumları olabilir, herkes acil nakit lazım diyebilir. Bunu karşılayamamak onları kötü birileri haline dönüştürmeyecektir. Acil para bulamadığınız, alamadığınız insanlar hakkında fikrinizi değiştirmemeniz, onlarla bağınızı koparmamanız sizin faydanıza olacaktır. Biraz empati yaparak durumu çözebilirsiniz.

Tefeciden Borç Alınır mı?

Henüz avans seçeneğini ve yakın çevrenizden acil borç para alma seçeneğini denediniz. Bu durumda nasıl para bulabilirim deyip tefeciden borç para almak hiçte mantıklı değil. Daha bankaları denemediniz bile. Gerçi her halükarda tefecilerden senetle borç para almak dünyanın en kötü seçimidir. Her ne koşulda olursanız olun, borç para nereden bulabilirim gafletine düşerek herhangi bir tefeciden borç almayı aklınızdan bile geçirmemelisiniz. Tefeciden çok sıkıştım para lazım deyip acil borç para alırsınız fakat üstüne eklenen yüksek faizleri kısa zamanda ödeyemez ve çok daha kötü bir duruma düşebilirsiniz. Bahsi geçen kötü durumlara mutlaka siz de haberlerde duymuşsunuzdur. Kendi can sağlığınızı ya da çevrenizdekilerin, sevdiklerinizin can sağlığını tehlikeye atmak istemezsiniz. Bu nedenle senetle para veriyorum diyen tefeciden borç para, acil para almayı düşünmemeniz sizin için daha iyi olacaktır.

Bankadan Acil Para Nasıl Alınır?

Bankalar size, acil nakit nasıl bulabilirim diyen herkese acil para verecek en güvenilir ve yasal yerlerdir. 1 saat içinde para bulmak vaadinde bulunan bankaların tüm reklam alanlarından yaptıkları kredi reklamlarını mutlaka görmüşsünüzdür. Çalıştığınız banka veya maaşınızı çektiğiniz bir banka var ise ilk olarak bankaya gidip acil para yardımı arıyorum diyerek kredi kampanyalarını öğrenebilirsiniz. Özellikle maaş hesabınızın olduğu banka size özel kampanya yapmıştır. Çalıştığınız bankanın kredi faiz oranları yüksek ise başka bankalara da gidebilirsiniz, sonuçta müşterisi olduğunuz için acil para ihtiyacınızı o bankadan karşılamak zorunda değilsiniz. Size uygun gelen kredi faizlerine sahip banka ile sözleşme imzalayabilir, seçtiğiniz vade seçeneğine göre de almış olduğunuz ihtiyaç kredisini taksit taksit ödeyebilirsiniz. En fazla 36 ay ile sınırlı olan ihtiyaç kredisi acil para ihtiyacınızı karşılayabilir. Peki borcunuzu ödeyemediğiniz de ne olur? Tefeciden alacağınız borç gibi can sağlığınız tehlikeye girmez ama haciz gelebilir, ipotek ettiğiniz eviniz, arabanız gibi mallarınız elinizden alınabilir. Yine de tefecilerden kat kat daha mantıklı bir harekettir.

Tabi bankadan bu kadar kolay acil para almak için daha öncesinde bankalarla aranızın bozulmamış olması gerekiyor. Tek bir banka ile aranız bozulsa bile bankaların ortak tuttukları veritabanına bu bilgi girilecektir. Kara liste diye bilinen bu veritabanında siz de varsanız bankalar size olumsuz bakabilirler. Bu nedenle acil para için bankalarla aranızı iyi tutmanız sizin için çok önemlidir. Kara listede olanlara kredi çıkartırlır, adınıza kredi çıkartıyoruz diyen kişilere de güvenmemenizde fayda vardır. Öncelikle adınıza kredi çıkabiliyor olsa zaten siz kendiniz, kendi adınıza kredi çıkartıyor olurdunuz. Bu gibi dolandırıcılık kokan konulardan uzak durmanız size fayda sağlayacaktır.

Kuyumcular Borç Para Veriyor mu?

Böyle bir söylenti var ama ne kadar doğru bilinmez. Bu şekilde çalışan, senetle para veren kuyumcular için sadece müşterilerine, tanıdıkları ve güvendikleri insanlara senetle altın ya da senetle borç para veriyorlar diye duyuyoruz. Biraz tefecilik, biraz iyilik gibi görünüyor ama ne kadar doğrudur bilinmez. Müşterisi olduğunuz bir kuyumcu var ise siz de acil para konusunda şansınızı deneyebilir, senetle para veren kuyumcular arayabilir, onlara maddi yardıma ihtiyacım var diyebilirsiniz.

 

Faturalı Hat İle Acil Para Bulma

Acil para arayışındaysanız ve acil nakit para bulmanın ne kadar zor olduğu gerçeğiyle karşılaşmışsınızdır. Bu zor günlerinizde yanınızda duran insanlara çok dikkat edin. Onlar bugün para bulmam lazım dediğinizde, borç para

Acil Para Lazım – Ayna

 Acil para öyle bir sıkıntı ki Ayna böyle bir konu üzerine şarkı yazmaya karar vermiş. Şarkıda olduğu gibi acil para ihtiyacınızda öncelikle eşinize dostunuza söylemelisiniz. Ardından bankalar ve

Kredi Çıkartan Firmalar

Acil kredi isteğiniz için bankalara başvurunuzu yaptınız, maddi yardımı ihtiyacım var dediniz ama bankalar olumsuz dönüş mü yaptı? Eğer kara listeye alındıysanız ve istediğiniz acil para ya da acil krediye bir
12 Yorum

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Acil Para Hakkında

Bu site acil para ve acil nakit ihtiyacı olan herkese, nerelerden para bulabileceğini anlatan, fikir veren, yönlendiren, asla ve asla tefecileri önermeyen bir web sitesidir. Bu site kimseye kredi, borç veremez. Sadece nerelere başvurabileceğini söyler. Bu sitedeki yorumların sorumluluğu yorum bırakan kullanıcılara aittir, site yorumlardan ve yorumlardan kaynaklanan kayıp ya da zararlardan sorumlu değildir. Bu sitenin yorum yapan kişilerle herhangi bir bağlantısı yoktur. Eğer bir yorumun içinde mail ya da telefon numarası var ise kimsenin mağdur olmaması için bilgi paylaşılmamaktadır.

Acil Nakit Hakkında

Acil para ihtiyaçlarınız için asla tefecileri seçmeyiniz. En güvenli yol olan bankalar ve finans şirketleri ile görüşmeniz sizin için daha iyi olacaktır. Bu sitenin hiç bir banka ve finans şirketi ile bağlantısı yoktur. Acilpara.org kesinlikle tefecileri önermez. Sitede yapılan yorumlardan oluşacak zararlardan site sorumlu değildir. Bu sitede kullanıcılara acil nakit, acil para, acil borç para, senetle borç para ya da herhangi bir şekilde para verilmemektedir. Acilpara.org sitesi acil para arayanlara sadece tavsiyelerde bulunmaktadır.