2018-12-04T12:44:27Z 2018-02-02T08:46:32Z

Öğrenciyim Acil Para Lazım

Öğrenciyim Acil Para Lazım

Genelde acil para isteği olanlar, çok sıkıştım para lazım diyenler öğrencilik zamanlarını tamamlamış insanlar oluyor ama öğrenciyim acil para lazım da diyenler var elbet. Bir öğrencinin acil para bulması bahsi geçen diğer kişilere göre çok daha zordur. Öğrencilerin tam zamanlı çalıştıkları bir olmadığı için avans isteme şansları çok azdır. Çevresinden, arkadaşlarından acil para bulma ihtimali de azdır, çünkü çevresi de öğrencilerdir.

Bankalar öğrencilere kredi kartı vermeyi çok sever ama konu acil kredi ve acil para olunca bazen işleri zorlaştırabiliyorlar. Tabi denemekte fayda var ama çokta umutlanmamak gerekir. Bankalar haricindeki senetle para veren kurumlar, senetle para veren kuyumcular öğrencilerle çalışmayı tercih etmeyen kuruluşlardır. Öğrenciler bu şekilde çalışan kuruluşlar için güven vermeyen kişilerdir. Bu nedenle acil para isteyen diğer binlerce insan onlar için daha mantıklı gelmektedir.

Peki ya acil para veren tefeciler? Bir öğrencinin daha bu genç yaşında acil nakit veren tefeci bulmak istemesi kadar üzücü bir şey yoktur. Tefeciler de muhtemelen diğer senetle çalışan kuruluşlar gibi onlara güvenmeyeceklerdir ama içlerinden şanslarını denemek isteyen de çıkabilir tabi ki. Siz siz olun, bu genç yaşınızda, hayatınızın bu en güzel dönemlerinde tefecilerle tanışmak gibi kötü bir harekette bulunmayınız. Yetişkin, çoluk çocuk sahibi insanlar bile tefecilerden acil para istememesi gerekirken sizin bu hareketiniz gerçekten çok üzücüdür.

Devletin maddi durumu kötü vatandaşlar için oluşturmuş olduğu 144 numaralı ücretsiz çağrı merkezini arayabilir, maddi durumunuzdan bahsedebilir, öğrenciyim acil para lazım da diyebilirsiniz.

Öğrencilerin ellerindeki en büyük imkan şüphesiz burs isteyebilmesi, burs alabilmesidir. Tabi bir çok kurum burs verdikleri öğrencilerin derslerinde başarılı olmalarını ister. Notları düştüğünde onları bursu kesmekle tehdit ederler ama yine de geri ödemesiz alınan bu burslar bir öğrencinin çok işine yarayacaktır. Acil para lazım öğrenciyim diyen genç kardeşlerimiz için burs alabilecekleri kuruluşları şöyle sıralayabiliriz.

Öğrencilere Burs Veren Kuruluşlar

1) Milli Eğitim Bakanlığı

Milli Eğitim Bakanlığı maddi durumu yetersiz olan öğrenciler için burs hizmeti veren ilk kurumdur. Burslar kurumun kendi sitesinden duyurulmakta ve başvuruları da online olarak site üzerinden yapılmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı bursu için www.meb.gov.tr adresini takip edebilirsiniz.

2) Türk Dil Kurumu

Burs veren bir diğer devlet kurumu olan Türk Dil Kurumu da lisans, yüksek lisans ve doktora bursu vermektedir. Kurum yüksek lisans ve doktora öğrencilerinden her yarıyıl sonunda öğrenci belgelerini ve not döküm çizelgelerini, tez aşamasındaki öğrencilerden ise tez danışmanı raporlarını istemektedir. Eğer KYK öğrenim kredisi veya başka kurum ve kuruluşlardan burs alıyorsanız Türk Dil Kurumun burs vermemektedir.

3) Türkiye Diyanet Vakfı

İlahiyat Fakülteleri olmak üzere, farklı bölümlerde öğrenim gören Lisans ve Lisansüstü öğrencilere ve dünyanın 111 ülkesindeki öğrencilere burs imkanı tanıyan Türkiye Diyanet Vakfı, barınma ve tamamlayıcı eğitim imkanları da veriyor. Burs başvuruları ve sonuçları için www.tdvegitimkultur.org adresini kullanabilirsiniz.

4) Tubitak Bursu

Uluslararası öğrenciler için lisans bursu, yabancı öğrenciler için araştırma bursu, az gelişmiş ülkeler için Yüksek Lisans bursu ve uluslararası öğrenciler için Yüksek Lisans bursu veren Tubitak milyonlarca öğrencinin yanında olmaktadır. Burs duyuruları ve başvuruları için www.tubitak.gov.tr adresine bakabilirsiniz.

Bu kurumların yanı sıra daha bir çok kurum ve vakıf burs imkanı sağlamaktadır: İstanbul Ticaret Odası, Teknik Eğitim Vakfı, Abdurrahman Bilimli Kültür Sa. Sos. Vakfı, Adem Çelik Beykent Vakfı, Toplum Gönüllüleri Vakfı, Akkanat Eğitim ve Sağlık Vakfı Bursu, İbrahiç Çeçen Vakfı Bursu, Mehmet Zorlu Vakıf Bursu, İzzet Baysal Vakfı, Galatasaray Eğitim Vakfı, Rumeli Eğitim Vakfı, Darendililer Eğitim Vakfı, Nuh Çimento Sanayi Vakfı, Türk Anadolu Vakfı, Hacı Ömer Sabancı Vakfı, 21.Yüzyıl Anadolu Vakfı Mahmutbey, A.Nihat Gökyiğit Eğitim Sağ. Kültür San. Vakfı, Abdülkadir Eris Eğitim Vakfı, Alarko Eğitim ve Kültür Vakfı, Kibar Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı, Yaşar Eğitim Kültür Vakfı, Fevzi Akkaya Vakfı, Yumlu Eğitim Kültür ve Bilim Araştırma Vakfı, Eskişehir Sanayi Odası, Taşkent Vakfı, Dr. Ali Mümtaz Gürsoy Vakfı, İstanbul Ticaret Borsası Vakfı, Şahinler Vakfı Bursu, Sağlık ve Eğitim Vakfı, Tekfen Vakfı Bursu, İş Dünyası Vakfı, Sema Yazar Gençlik Vakfı, 21.Yüzyıl Eğitim ve Kültür Vakfı, Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Bursu, İstek Vakfı, Cafer Sadık Abalıoğlu Bursu.

Sizin de burs verdiğini bildiğiniz ya da burs aldığınız kurumlar var ise öğrenciyim acil para lazım diyen kardeşlerimiz için aşağıdaki yorum bölümüne yazabilirsiniz.

Kredi Çıkartan Firmalar

Acil kredi isteğiniz için bankalara başvurunuzu yaptınız, maddi yardımı ihtiyacım var dediniz ama bankalar olumsuz dönüş mü yaptı? Eğer kara listeye alındıysanız ve istediğiniz acil para ya da acil krediye bir

Acil Para Senetle

Senetle para bulmak, acil para bulmak kadar zordur. Acil para bulmak için aklınıza ilk olarak senet gelmemelidir. İlk olarak yakın çevrenizden acil borç para istemeniz daha kolay bir

Acil Para Lazım İzmir

İzmir’de yaşıyor ve acil para lazım diyorsanız bu yazı size yardımcı olabilir. Parasal yönden zor günler geçiriyor olabilirsiniz. Acil para için internet sitelerinde bir çok yazı okumuş olabilirsiniz. Gezdiğiniz
23 Yorum

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Acil Para Hakkında

Bu site acil para ve acil nakit ihtiyacı olan herkese, nerelerden para bulabileceğini anlatan, fikir veren, yönlendiren, asla ve asla tefecileri önermeyen bir web sitesidir. Bu site kimseye kredi, borç veremez. Sadece nerelere başvurabileceğini söyler. Bu sitedeki yorumların sorumluluğu yorum bırakan kullanıcılara aittir, site yorumlardan ve yorumlardan kaynaklanan kayıp ya da zararlardan sorumlu değildir. Bu sitenin yorum yapan kişilerle herhangi bir bağlantısı yoktur. Eğer bir yorumun içinde mail ya da telefon numarası var ise kimsenin mağdur olmaması için bilgi paylaşılmamaktadır.

Acil Nakit Hakkında

Acil para ihtiyaçlarınız için asla tefecileri seçmeyiniz. En güvenli yol olan bankalar ve finans şirketleri ile görüşmeniz sizin için daha iyi olacaktır. Bu sitenin hiç bir banka ve finans şirketi ile bağlantısı yoktur. Acilpara.org kesinlikle tefecileri önermez. Sitede yapılan yorumlardan oluşacak zararlardan site sorumlu değildir. Bu sitede kullanıcılara acil nakit, acil para, acil borç para, senetle borç para ya da herhangi bir şekilde para verilmemektedir. Acilpara.org sitesi acil para arayanlara sadece tavsiyelerde bulunmaktadır.