2018-03-23T09:14:35Z 2015-08-06T23:49:16Z

Ev hanımı kredi kartı alabilir mi?

Ev hanımı kredi kartı alabilir mi?

Bankalar arasındaki rekabet ve yenilenmekte olan hizmet anlayışı ile acil para arayan yeni müşteri portföyleri edinmek isteyen bankalar, ekonomik sıkıntıları da göz önünde alıp, çalışmayan ev hanımları ve öğrenciler gibi müşteri portföylerini de kullanmaktadırlar. Yani çalışmayan ev hanımlarına kredi ve kredi kartı vermeye başlayan bazı bankalar önemli kriterleri atlamamaktadır.

Ev hanımları nasıl kredi kartı alabilir?

İlk kriter kredi kartı almak isteyen ev hanımının bankada hesabı olup olmamasıdır. Banka hesabı olan ev hanımları kredi kartlı alabilir.

Eğer ev hanımı acil para istiyorsa, kredi kartı istiyorsa bankadan vadeli ya da vadesiz bir hesap açtırmalı, ardından bankanın belirleyeceği ölçüdeki parayı hesaba yatırmalıdır. Bir hafta sonra kredi kartı talebinde bulunması durumunda banka hesabı ve isteği değerlendirmeye alacaktır. Eğer banka hesapta kriterlere uygun para görür ise istenilen limitte ev hanımına kredi kartı verebilir. Ev hanımlarının kredi kartı almasının bir diğer yolu ise, eşinin kullandığı kredi kartına ek kart çıkartılmasıdır. Ek kart ev hanımına veriliyor gibi düşünülmez ama ev hanımı kredi kartı sahibi olmuş olur. Alınacak olan kredi kartı için aidat ödemek istemiyorsanız kart aidatı almayan kredi kartları tercih edebilirsiniz.

Ev hanımları kredi çekebilir mi?

Evet, ev hanımları bankalardan kredi çekebilir. Tüm bankalar olmasa da ev hanımlarına kredi veren bankalar mevcut. Ev hanımlarına kredi veren bankalar ile görüşülerek çalışmayan, ev hanımı olarak görünen kişiler de kredi talebinde bulunabilirler. Ev hanımlarına kredi veren bankalar birbirinden farklıdır ve kendilerine göre kredi koşulları olabilir. Sigortalı çalışanlar ya da gelir belgesi gösteren kişiler kadar yüksek limitlerle kredi çekemeseler de ev hanımları kredi alabilirler.

Tefeciler ev hanımlarına borç verir mi?

Öncelikle tefecilerin meslek ya da sektör ayırmadığını belirtmek isteriz. Tefeci denilen bu kişiler, acil para verdikten sonra alacağı acil para miktarına bakarlar. Genellikle verdikleri senetle borç para miktarının 2 ya da 3 katını geri istedikleri için, borç alan kişiler borçlarını ödeyemezler. Tefeciler de borçlarını tahsil etmeden bu borç olayının peşini bırakmayacaktır. Bu nedenle tefeciler ev hanımlarına borç para veriyor olsa da borç para alınmaması, hatta tefecilerle görüşülmemesi çok çok daha iyi olacaktır. Tefeci kimdir başlıklı yazımızı da okuyabilirsiniz.

“Borç para veriyorum”

Maddi durumunuz gerçekten kötü, borçlarınız var, alacaklılar kapınıza dayanmış, maddi yardıma ihtiyacım var diyorsunuz ve belki de icra gelmek üzere olabilir. Acil para lazım ve internette bu acil nakit

İstanbul Acil Nakit Para

İstanbulda acil para nereden bulurum diye düşünenlerdenseniz ve acil para lazım diyorsanız acil nakit bulma ihtimaliniz bu aralar kuyumcularda olabilir. Geçmiş aylara oranla bu ay altın fiyatları yükselmiş durumda ve

Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Acil para ihtiyacınız olduğunda, aklınıza acil para veren bankalar bulmak ya da senetle para veren tefeciler bulmak gibi düşünceler gelmeye başladıysa Findeks’i mutlaka duymuşsunuzdur. Pekii… Findeks nedir? Türkiye’deki büyük bankaların birlikte
4 Yorum

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Acil Para Hakkında

Bu site acil para ve acil nakit ihtiyacı olan herkese, nerelerden para bulabileceğini anlatan, fikir veren, yönlendiren, asla ve asla tefecileri önermeyen bir web sitesidir. Bu site kimseye kredi, borç veremez. Sadece nerelere başvurabileceğini söyler. Bu sitedeki yorumların sorumluluğu yorum bırakan kullanıcılara aittir, site yorumlardan ve yorumlardan kaynaklanan kayıp ya da zararlardan sorumlu değildir. Bu sitenin yorum yapan kişilerle herhangi bir bağlantısı yoktur. Eğer bir yorumun içinde mail ya da telefon numarası var ise kimsenin mağdur olmaması için bilgi paylaşılmamaktadır.

Acil Nakit Hakkında

Acil para ihtiyaçlarınız için asla tefecileri seçmeyiniz. En güvenli yol olan bankalar ve finans şirketleri ile görüşmeniz sizin için daha iyi olacaktır. Bu sitenin hiç bir banka ve finans şirketi ile bağlantısı yoktur. Acilpara.org kesinlikle tefecileri önermez. Sitede yapılan yorumlardan oluşacak zararlardan site sorumlu değildir. Bu sitede kullanıcılara acil nakit, acil para, acil borç para, senetle borç para ya da herhangi bir şekilde para verilmemektedir. Acilpara.org sitesi acil para arayanlara sadece tavsiyelerde bulunmaktadır.