Tefeci Kimdir?

Halk dilinde tefeci olarak tabir edilen, yasal sınıra uymayan, izin belgesi olmadan insanlara yüksek faiz oranlarıyla borç veren, yüksek faizler ile para kazanan yer altı ekonomisini yöneten kişilerdir. İnsanların acil para ihtiyacı bitmediği ve bitmeyeceği için tefecilik çok eski yıllardan beri devam etmektedir. 1933 yılında anayasada açık bir tanıma kavuşan tefecilik yasaklanmış ve 1983 yılında değiştirilerek kısmen yasak hale getirilmiştir. 

İnsanlar acil para ihtiyaçlarını karşılamak için öncelikle yasal süreçler ile hareket eden bankalarla, finans şirketleriyle görüşmelidir. Tefeci ile görüşüp acil para almak çokta mantıklı değildir. Bankaya olan borç bir şekilde eşya satarak, borç alınarak, senet yapılarak ödenebilse de tefeciden alınan borçlar bu kadar kolay ödenemeyebilir.

Acil Tefeci Arıyorum!

Acil tefeci aramak sizi çok zor koşullara itebilir. Tefeciden borç almak yerine tüm yasal süreçlere uyarak bankadan ya da finans şirketlerinden kredi isteyebilir, proje üreterek, eşya satarak, maddi durumu anlatılarakta acil para bulunabilir.

3 Yorum

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Acil Para Hakkında

Bu site acil para ve acil nakit ihtiyacı olan herkese, nerelerden para bulabileceğini anlatan, fikir veren, yönlendiren, asla ve asla tefecileri önermeyen bir web sitesidir. Bu site kimseye kredi, borç veremez. Sadece nerelere başvurabileceğini söyler. Bu sitedeki yorumların sorumluluğu yorum bırakan kullanıcılara aittir, site yorumlardan ve yorumlardan kaynaklanan kayıp ya da zararlardan sorumlu değildir. Bu sitenin yorum yapan kişilerle herhangi bir bağlantısı yoktur. Eğer bir yorumun içinde mail ya da telefon numarası var ise kimsenin mağdur olmaması için bilgi paylaşılmamaktadır.

Acil Nakit Hakkında

Acil para ihtiyaçlarınız için asla tefecileri seçmeyiniz. En güvenli yol olan bankalar ve finans şirketleri ile görüşmeniz sizin için daha iyi olacaktır. Bu sitenin hiç bir banka ve finans şirketi ile bağlantısı yoktur. Acilpara.org kesinlikle tefecileri önermez. Sitede yapılan yorumlardan oluşacak zararlardan site sorumlu değildir. Bu sitede kullanıcılara acil nakit, acil para, acil borç para, senetle borç para ya da herhangi bir şekilde para verilmemektedir. Acilpara.org sitesi acil para arayanlara sadece tavsiyelerde bulunmaktadır.