2018-02-22T10:05:15Z 2017-12-01T09:19:19Z

Nakit Para Nasıl Bulunur?

Acil nakit para kolay kolay bulunamayan zor bir süreçtir. Nakit para nasıl bulurum diye düşünüyorsanız aslında çok fazla da seçenek bulunmuyor. Aşağıda bazı seçenekleri sizler için derlemeye çalıştık.

Senetle para veren tefeciler

Acil para konusunda ilk seçenek tefeciler olarak düşünebilirsiniz ama tefeciler son seçenek olmalı ve hatta seçeneklerin arasına bile girmemelidir. Tefeci adı altında anılan mafyamsı kişiler size senetle borç para verirler fakat yüksek faizli ve kısa süre içerisinde sizden geri isterler. Tefeciden borç aldım diye sevinen insan sayısı çok çok azdır. Tefeciden alınan borç ödenmediği taktirde size ya da sevdiklerinize fiziksel zararlar gelebilir. Bu nedenle tefeciden senetle borç almak hiç mantıklı değildir.

Senetle borç veren bankalar

Senetle borç veren banka olur mu hiç? Borç verirler tabi ama senetle değil. Bankalar size ihtiyaç kredisi altında acil para verebilirler. Aldığınız bu krediyi geri öderken, ayda ne kadar ödeyebileceğiniz söyleyip ne kadar sürede ödeyebileceğinizi hesaplayabilirsiniz. Tabi ki ödeme süreniz uzadıkça bankanın sizden alacağı faiz de artmış olacaktır. Tefeciden kat kat iyi olan bu çözüm gerçekten acil para ihtiyacınız var ise gayet mantıklıdır. Bankalar tefeciler gibi size fiziksel zararlar vermeyeceklerdir. Ödeyemediğinizde belki icra gelebilir, ipotek ettirdiğiniz eviniz elinizden alınabilir ama siz ya da sevdiklerinizin başına bir şey gelmez.

Senetle para veren kuyumcular

Sürekli gittiğiniz bir kuyumcu var ise o’na bu konuyu danışabilirsiniz. Senetle para veren kuyumcu belki de sizin kuyumcunuzdur. Denilene göre kuyumcular bu işlemi alenen yapmamakta ve sadece güvendiği tanıdığı kişilere böyle bir hizmet vermekteymiş. Eğer senetle borç para yerine senetle borç altın ya da senetle borç döviz veriyorlarsa ödemesi daha zor olabilir. Tefecilerden daha az tehlikeli ama bankalardan da daha fazla ödemeli bir seçenek olabilir.

 

Acil Kredi Lazım

Çok acil kredi ihtiyacınız varsa, çok sıkıştım para lazım diyorsanız ilk başta yapılması gereken güvenli yöntem olan, bankalara ihtiyaç kredisi başvurusu yapmalısınız. İhtiyaç kredisi çekerek bir saat içerisinde para bulmak gibi

ING Bank Acil Nakit Avans Hizmeti

Türkiye’de son zamanlarda yerini güçlendiren Hollanda bankası ING Bank, acil nakit ihtiyaçlarını 2 saat içinde karşıladığını duyurdu. Hatta dünyanın neresinde olunursa olunsun, ING Bank üzerinden alınmış kredi kartın çalınması, kaybolması, zarar görmesi, evde unutulması, ATM makinelerinde alıkonması gibi

Acil Para Bulma Duası

Acil paraya ihtiyacınız olduğunda internet sitelerinde acil para duası hatta duaları bulabilirsiniz. İnternette bulduğunuz o duaları günde bilmem kaç kez tekrar etmeniz açıkçası size çok fayda getirmez. Gerçekten ihtiyacınız
2 Yorum

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Acil Para Hakkında

Bu site acil para ve acil nakit ihtiyacı olan herkese, nerelerden para bulabileceğini anlatan, fikir veren, yönlendiren, asla ve asla tefecileri önermeyen bir web sitesidir. Bu site kimseye kredi, borç veremez. Sadece nerelere başvurabileceğini söyler. Bu sitedeki yorumların sorumluluğu yorum bırakan kullanıcılara aittir, site yorumlardan ve yorumlardan kaynaklanan kayıp ya da zararlardan sorumlu değildir. Bu sitenin yorum yapan kişilerle herhangi bir bağlantısı yoktur. Eğer bir yorumun içinde mail ya da telefon numarası var ise kimsenin mağdur olmaması için bilgi paylaşılmamaktadır.

Acil Nakit Hakkında

Acil para ihtiyaçlarınız için asla tefecileri seçmeyiniz. En güvenli yol olan bankalar ve finans şirketleri ile görüşmeniz sizin için daha iyi olacaktır. Bu sitenin hiç bir banka ve finans şirketi ile bağlantısı yoktur. Acilpara.org kesinlikle tefecileri önermez. Sitede yapılan yorumlardan oluşacak zararlardan site sorumlu değildir. Bu sitede kullanıcılara acil nakit, acil para, acil borç para, senetle borç para ya da herhangi bir şekilde para verilmemektedir. Acilpara.org sitesi acil para arayanlara sadece tavsiyelerde bulunmaktadır.