2018-02-22T10:06:53Z 2016-05-29T12:58:39Z

Acil Para Bulma Yolları

Acil nakit ihtiyacı sizin de bildiği gibi aniden oluşan bir durumdur. Sürekli faiz eklenen bir borcunuz yok ise aniden karşınıza çıkan acil para ihtiyacı sizi zor durumlara sokabilir. Öncelikle sakin olmaya çalışın ve içinde bulunduğunuz durumu iyice analiz edin.

İlk adım : Çevre

Dostluklar çok önemlidir. Son zamanlarda insanlar menfaat üzerine, çıkar ilişkisi üzerine arkadaşlıklar kurmaya başladılar. Bu tabi ki son derece yanlış bir durum. Ama çevrenizdeki insanları seçmeniz, dostlarınızı seçmeniz de sizin elinizde. Acil para ihtiyacınız olduğunda ilk önce çevrenizdeki çok güvendiğiniz dostlarınızdan yardım istemelisiniz. İşin ucunda para olduğunda en yakınlarınız bile size yardımcı olmak istemeyebilir ama onların da haklı olduğunu unutmayınız. Empati yapmayı asla ihmal etmeyin. Çevrenizden  ihtiyacınız olan acil para miktarını almanız sizin de ne kadar iyi bir insan olduğunuza bağlıdır. Bu yüzden sıkı dostluklar kurun ve mutlaka iyi insan olmaya çalışın.

İkinci adım : Patron

Bir işinizin olduğunu düşünürsek, en doğru ikinci adım çalıştığınız firmadır. Patronunuz ile görüşerek kendinizi en doğru şekilde ifade edin. Asla durumunuza yalan eklemeyin, abartmayın. Çalıştığınız firmada iyi bir konumdaysanız ya da iyi bir çalışan olarak biliniyor sanız patronunuz size mutlaka yardım edecektir. Firmanın parasal durumunu da mutlaka düşünmek gerekir. Belki patronunuz size yardım etmeyi çok istiyordur fakat kasada yeterli miktarda para yoktur. Genelde bu durumlar bahane edilerek para vermek istenmese de doğru olabilir. Firmanızın kasasında para var ise ve size yardım etmek isterse avans alabilirsiniz. Ama unutmayın, bu durum ne kadar tekrar ederse firma gözünde değeriniz o kadar düşecektir.

Üçüncü adım : Satış

Mutlaka az ya da çok kullandığınız para edecek olan eşyalarınız vardır. Eğer bankaya, faize ve bu gibi durumlara maruz kalmak istemiyorsanız en sağlıklı yöntem eşya satmaktır. Arabanız var ise ve sattıktan sonra almanız çok uzun yıllarınızı almayacak ise satabilirsiniz. Eğer herhangi bir eşyanızı satmayı düşünürsek ilk önce eşinizle konuşmalısınız. Eşinizden onay almadan asla satış işlemlerine başlamayın. Aile çok önemlidir, tek başınıza alacağınız her karar aile yapınıza zarar verecektir.

Dördüncü adım : Banka

Giderek dışarıya doğru açılıyoruz. Bankalar resmi olarak acil nakit alabileceğiniz en güvenilir yerlerdir. Her banka müşteri kazanmak ister ve her banka müşterisini borçlandırmak ister. Herhangi bir banka için siz kaçınılmaz bir müşterisiniz. Aktif kullandığınız bir banka var ise ilk önce o bankanın şubesine giderek yüz yüze görüşünüz. Acil para miktarınızı ve aylık kazancınızı söyleyiniz. Banka size ihtiyacınız olan parayı mutlaka temin edecektir. Size bir ödeme tablosu çıkartırlar ve belirli tarihlerde sizden para almayı talep ederler. Tabi ki alacağınız parayı faizli ödemek zorunda kalacaksınız, bunu da unutmayın. Peki bankanın size para vermeme ihtimali var mı? Maalesef evet. Tıpkı çevrenizde ve çalıştığınız firmada nasıl iyi bir insan olmanıza bakılıyorsa, bankalarda da iyi bir müşteri olup olmadığınıza bakarlar. Bankalar arası kullanılan sistem üzerinden bilgileriniz kontrol edilerek kara listelerde isminizin olup olmadığı ilk kontrol edilen durumdur. Müşteri olarak da iyi bir insan iseniz buradan acil para alarak çıkabilirsiniz. Unutmayın, her şeyin başı iyi bir insan olmak.

Beşinci adım : Senetle para veren kuyumcular

Kuyumcularla alışverişiniz muhtemelen bankalar kadar değildir. Kuyumcular da bankalar kadar kurumsal değildir. Oturduğunuz mevki itibariyle öncelikle çevrenizdeki kuyumcuları tercih ediniz. Daha önce alışverişiniz olduysa, sizi tanıyorlarsa işiniz daha da kolay olacaktır. Eğer ilk defa gireceğiniz bir yer ise sakin olun, heyecan yapmayın. Güler yüzlü bir şekilde kuyumcuya girip kendinizi tanıtın. Oturduğunuz yeri kısaca tarif edin, aynı mahallede yaşadığınızı anlatın. Ardından ihtiyacınız olan acil nakit miktarını söyleyin, senetle bu parayı alabilme ihtimalinizi sorun. Daha önce alışveriş yapmayan birine bu parayı verme ihtimalleri tabi ki zor olacaktır. Ama siz kendinizi iyi bir şekilde anlatabilirseniz belki düşündüğünüz kadar zor olmayacaktır. Eğer kabul ederlerse aynı bankalar gibi kuyumcular da alacağınız paranın üzerine bir miktar faiz uygulayacak ve senet karşılığında (belki kefil de isteyebilirler) bu parayı size vereceklerdir.

Altıncı adım : Kredi çıkartan firmalar

Maalesef mantıklı acil para bulma yollarının son maddesindeyiz. Diğer tüm adımları denediyseniz ve acil nakit ihtiyacınız hala devam ediyor ise kredi çıkartan firmalar size yardımcı olabilir. Bu firmaların çalışma mantığı şu şekildedir: firma sizden komisyon adı altında para almaktadır, aldığı komisyonun ardından herhangi bir bankaya giderek sizin için kredi çekmektedir. Bankaya ödeyeceğiniz faizi düşünürsek bu yöntem sizi daha fazla borçlandırmaktadır ama başka da bir yol kalmadığını düşünürsek çokta mantıksız değildir.

Son ve en kötü adım : Tefeciler

Asla ve asla önermediğimiz, hayatınızı tehlikeye atabileceğiniz en kötü borç alma işlemi tefecilerden alınan paradır. Tefecilerden alınan borcun tamamiyle ödendiğini, tefeciye bulaşan bir kişinin ondan kurtulduğunu henüz duymadık. Genelde intiharla sonuçlanan bu borç alma işlemlerine kesinlikle bulaşmayınız. Unutmayın hiç bir şey sizin hayatınızdan önemli değildir. Hele bir de aileniz var ise kendinizden çok onları düşünmeniz gerekir. Bu nedenle bu kişilerle görüşmeyiniz, borç talep etmeyiniz.

Umarız ihtiyacınız olan acil para miktarını bulursunuz.

Senetle Para Veren Kuyumcular

Kuyumcuları yıllarca altın ve gümüş satan yerler olarak biliyorsanız size iyi bir haberimiz var. Acil nakit ihtiyacınız var ise senetle para veren kuyumcular sizi bu dertten kurtarabilir. Aslında kuyumcular

Acil Para Antalya

Maddi bir çöküntü içerisindeyseniz, çok sıkıştım para lazım, acil para bulmam lazım, bugün para bulmam lazım gibi cümleler aklınızdan hiç çıkmıyorsa gerçekten çok zor bir dönem geçiriyorsunuz demektir.

Acil Para İhtiyacım Var

Çok kötü durumdaysanız ve maddi olarak kendinizi dipte hissediyorsanız ümitsizliğe kapılmayın. Çünkü yalnız değilsiniz. Bir çok insanın acil para ihtiyacı var ve çoğunlukla bu ihtiyaç bir şekilde çözülüyor.
8 Yorum

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Acil Para Hakkında

Bu site acil para ve acil nakit ihtiyacı olan herkese, nerelerden para bulabileceğini anlatan, fikir veren, yönlendiren, asla ve asla tefecileri önermeyen bir web sitesidir. Bu site kimseye kredi, borç veremez. Sadece nerelere başvurabileceğini söyler. Bu sitedeki yorumların sorumluluğu yorum bırakan kullanıcılara aittir, site yorumlardan ve yorumlardan kaynaklanan kayıp ya da zararlardan sorumlu değildir. Bu sitenin yorum yapan kişilerle herhangi bir bağlantısı yoktur. Eğer bir yorumun içinde mail ya da telefon numarası var ise kimsenin mağdur olmaması için bilgi paylaşılmamaktadır.

Acil Nakit Hakkında

Acil para ihtiyaçlarınız için asla tefecileri seçmeyiniz. En güvenli yol olan bankalar ve finans şirketleri ile görüşmeniz sizin için daha iyi olacaktır. Bu sitenin hiç bir banka ve finans şirketi ile bağlantısı yoktur. Acilpara.org kesinlikle tefecileri önermez. Sitede yapılan yorumlardan oluşacak zararlardan site sorumlu değildir. Bu sitede kullanıcılara acil nakit, acil para, acil borç para, senetle borç para ya da herhangi bir şekilde para verilmemektedir. Acilpara.org sitesi acil para arayanlara sadece tavsiyelerde bulunmaktadır.